Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy ivaros...

Mit lehet kezdeni egy ivaros kan kutyaval?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy kan kutyakkal szepen eljatszik, de amint szukaval talalkozunk vegig csak 'azt' akarja csinalni..SOSE talalkozott meg tuzelo szukaval, el se merem kepzelni, hogy akkor mi lenne.

Ha elviszem egy tarsasagba es egy van a kutyak kozott szuka akkor nem csinal mast csak azt szagolgatja, meg nyalogatja es folyamatosan a sarkaba van. Eleg zavaro. Eddig azoknak a kutyaknak a gazdija mondta, hogy hagyjam meg nem gond, elrendezik majd egymas kozott, de hiaba morog ra a szuka az enyemre..nem erdekli. Es egy ido utan nekem is kellemetlen. Hiaba tiltom, azzal se megyek sokra. Azt mondjak, hogy ez nem rossz viselkedes, hanem ez benne van es nem tudok rajta valtoztatni csak ivartalanitassal. Szoval valahogy nem tudom errol leszoktatni? Azt megertem, hogy a tuzelo szuka izgi lenne neki, de egy ivartalanitott szukaval is ezt csinalja.


2013. aug. 5. 13:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha elviszem egy tarsasagba es van a kutyak kozott egy szuka*
2013. aug. 5. 13:58
 2/14 sippara ***** válasza:
92%
Megfelelő időben beszúrt megfelelő tiltással csodákat lehet elérni. Ivaros kanom van, anélkül játszik együtt tüzelő szukával, hogy akár csak rápróbálna a dologra - amikor a szuka megérkezik, odaszagol, aztán rám néz és ezzel vége is az """őrületnek""". A legegyszerűbb mód az ivartalanítás, de ha a nevelést, megfelelő tiltást kihagyod a képletből, ugyanúgy csinálni fogja - miért is ne tenné, hiszen senki nem szól rá.
2013. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem működik a tiltás, az azt jelenti, hogy valójában nem tiltod, csak kifejezed felé, hogy tulajdonképpen szeretnéd, ha esetleg befejezné, ha úgy gondolja, hogy netalántán, de hát ha nem, akkor végülis nem. Ez csak azon múlik, hogy te megengeded-e neki, hogy csinálja, vagy sem. Ezek szerint megengeded, csak magadat nyugtatod közben azzal, hogy de hát rászóltál egy-kétszer, a látszat megvan.

De amúgy mi bajod van az ivartalanítással?

2013. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Csak nekem nagy kutyas ismeroseim mondtak, hogy semmit nem erek el a tiltassal, mert ez bennuk van. De akkor megprobalkozok vele:)
2013. aug. 5. 14:10
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Hát, rossz hírem van, az ivartalanítás sem biztos, h segítene. Nekem ivartalanított kanom van és a tüzelő szukáknál párszor előfordult már, h hágó mozdulatot tett, nekem persze kikerekedtek a szemeim.

Szóval az ösztön attól még ugyanúgy meglesz benne, nem agymosáson megy át, csak a golyóit veszíti el.

2013. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor mondom: csak azért, mert valaki régóta foglalkozik valamivel, még nem fog érteni hozzá.
2013. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sippara ***** válasza:
88%
Nem nagy kutyások ők, inkább nagy hülyék. MEGFELELŐ időben kivitelezett MEGFELELŐ tiltással - szinte - bármiről le lehet tiltani a kutyát. Ha nem így lenne, a kutyával vadászók elég szegényes zsákmánnyal térnének haza nap, mint nap.
2013. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A tiltás működik, ha jól csinálod és van tekintélyed a kutyád szemében. Nem rossz viselkedés? Már hogy ne lenne az? Ha te vagy a családotokban a jani, akkor a kutyának nincs joga helyetted intézkedni az "utódokról", ösztön ide vagy oda. Ergo a tiltásnak hatnia kell.
2013. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom! Akkor tiltani fogom:)
2013. aug. 5. 14:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tiltás első körben,de az ivartalanítással azért könnyebb lesz a kutyád élete is.Az érdeklődés megmaradhat valamennyire,de a letiltás sokkal könnyebb lesz.
2013. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!