Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvihetem a kutyámat sétáltatn...

Elvihetem a kutyámat sétáltatni, futtatni a határba?

Figyelt kérdés
Kis városban élünk, udvaros ház, de szeretném elvinni a kutyámat, ki a város végére, vadászni, futni, kicsit sportolna. Vizsla-labrador keverék, szuka, ivartalanított. Nem kövér bírna futni. én bringával mennék ő meg pórázon/kutyahámon. Érdekelné a fácán meg ilyenek? Félév körüli, már nem annyira kölyök, már ritkán játszik.

2013. aug. 5. 14:36
 1/10 sippara ***** válasza:
100%
Honnan tudjuk, érdekelné-e a te kutyádat egy fácán? Menjünk oda időgéppel fél évvel ezelőtt és neveljük mi, vagy hogy gondoltad? Ha egy fél éves kutya már nem játszik, az elég nagy gond, és elég lustácska, felelőtlenke gazdira vall, ugyanis a kutya fél évesen még bőőőven kölyök, nem sokkal a kamaszkor előtt áll.
2013. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fél éves kutyát még nem szabad futtatni, mert tönkremennek az ízületei, majd csak egy éves kora után fokozatosan lehet hozzászoktatni. Sétálni viszont lehet, sőt kell is vinni rendszeresen, még kölyök, nyugodtan elengedheted a pórázról is, mert követni fog.
2013. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze, miért ne vihetnéd? Nagyon fogja élvezni! Az én vizslám imád kint lenni mezőn, százszor jobban, mint ha csak az utcákban sétálgatunk. De vigyázz, hogy ne a nagy melegbe menjetek!!

Esélyes, hogy érdekelni fogják a madarak, bár az azért változó lehet "kutyánként", hogy mennyire.

2013. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokan csinálják, hogy megkötik a kutyát, és úgy mennek vele bicajjal. Azért megnéznem mi történik mikor a kutya megérez valami jó szagot és hirtelen megáll :) Az én kutyám alapból ugrik a madarakra, szereti megrebbenteni őket.
2013. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocs, ma nagyon figyelmetlen vagyok (harmadik voltam), a bicajt nem vettem észre. Szabad sétában (póráz nélkül), rohangálásban gondolkodtam, úgy nem terheli magát túl.

Ha már nem játékos, akkor nem is ártana egy kis extra élménnyel, ingerrel felrázni, Sipparának igaza van.

2013. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kutyával nem vadászunk sem fácánra, sem másra. Ha most hozzászokik, mit csinálsz vele, ha nem akarod, hogy elmenjen vad után?
2013. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Valletta ***** válasza:
100%
Pórázon viheted, annak megfelelően, ahogy a többiek írták, mert a futtatáshoz még fiatal. Én csak annyit fűznék hozzá, hogy lehetőleg ne engedd el, egyrészt mert nem tudhatod, mikor megy rá vadra, be tudod-e hívni, illetve hogy találkozhattok-e vadásszal, mert ha nincs pórázon, joga van kilőni a kutyát.
2013. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi szoktuk őket vinni természetesen. Hivatalosan nem tudom, hogy el lehet-e engedni őket, nézz utána a törvényben! Az enyém is vizsla-labi keverék és fut a fácán és a vad után, de elkapni nem tudja őket, mivel vadászatra nem volt tanítva. Vadász szezonban vigyázni kell, mert a vadász simán lelőheti, de a vadőr/mezőőr is, ha messze kerül tőled. Meg ugye amilyen kedvesek mostanában az emberek :/
2013. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Amúgy soha nem volt még elengedve?? Mindig csak pórázon sétált? Mert kicsi korban a legegyszerűbb gyakorolni a behívást, hiszen akkor még magától követ. Amúgy meg, ha kötődik hozzád, nem fog elmenni. Az én kutyám 3 évesen volt először elengedve, mivel addig nem sétáltattam (akkor még nem tartottam fontosnak), de nem szaladt el. És igen, biciklivel még nem szabad futtatni, ahhoz még nem elég fejlett.
2013. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van itt egy erdős sétány a kastély körül pórázon vittük oda, de ott már elengedtük jött szépen utánunk, egy mókust kifigyelt, majdnem el is kapta, de hívásra rögtön oda jött, barátságos az emberekkel, amúgyis nyugodt, szelíd kutya, mostanába már nem olyan játékos, csak a labda érdekli. Azért gondoltam hogy elviszem valahova. Amúgy hova lehetne még elvinni? Komoly kutya, betanított, szófogadó, papírja is van, az anyját aki vizsla, szokták vinni vadászni. Esetleg elvihetem őt? Szokott találkozni az anyjával mai napig, csak lehet szegény bambázna, az anyját hátráltatná a vadászatban.
2013. aug. 5. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!