Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bécs tényleg ennyire kutya...

Bécs tényleg ennyire kutya barát város?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm Bécsben él és azt mondta,hogy össze se hasonlítható Budapesttel,a kutyákkal való 'bánásmódjuk'.Rengeteg kutya futtató van,a boltba be lehet vinni,de ha nem,akkor is van nekik külön hely biztosítva stb...Ez mennyire igaz?Mert ezek alapján én megfontolnám az oda költözést.:) Előre is köszi!
2013. aug. 5. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyugati országokban sokkal fejlettebb a kutyatartás meg úgy az egész kutyához való hozzáállás is. Ausztriában, Németországban és Franciaországban is szó nélkül beviszik az emberek a ruhaboltokba a kutyáikat, ez ott természetes dolog. Kutyafuttatókról nincsen információm, de van igazságalapja annak, amit hallottál.
2013. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott másképp viszonyulnak a gazdik is a kutyákhoz.mig itthon nem alap dolog hogy összeszedje a gazdi a kutyapiszkot maga után,addig hogy várhatnánk hogy a boltokba beengedjék őket?
2013. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jártam ott, igaz. Az éttermek előtt van a kutyáknak kitéve víz és oszlop amihez ki lehet kötni őket, és sok boltba be is lehet vinni őket. Van egy pályaudvar féle ami egyben pláza is és oda is bevihetőek a kutyák. Szóval tök jó :D
2013. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
am tényleg igaz. én sem akartam hinni a szememnek amikor láttam hogy mindenki a kutyájával megy be a boltokba.
2013. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maxitabi ***** válasza:

Ez mind igaz, sőt hozzátenném, hogy nemcsak Bécs, de egész Ausztria és Németo is.. Természetes, hogy mehet a kutya szinte mindenhová, ahova nem, az ki van írva. Most voltunk Tirolban nyaralni a kutyával-paradicsom! DE! A kutyatartás szabályai sokszor szigorúbbak-városban is(nemcsak a kaki-de ott mindenhol van is ingyen zacsi kitéve),pórázon sétáltatás, házirendek, sok helyen több fajtának pl vizsga, engedély szükséges a tartásához, bejelentési kötelezettség ill ebadó is sok helyen van.

És igen-a kultúra egész más. Jólnevelt, szocializált ebek vannak, azokat persze be lehet vinni bárhova..

2013. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bizony. Mikor kint voltunk, öröm volt nézni, mikor belejtett egy nő egy C&A-ba két oldalán egy-egy fegyelmezett, gyönyörű erdélyi kopóval. De azért tudni kell azt, hogy a sok kutyabarát helyhez kell sok normális kutyatartó is.

Mert ha nem normális a kutyatartó, nem tart rendet a kutyája körül, nem neveli meg, ennek ellenére élni akar ilyen kiváltságokkal, az nem sülne el jól.

Nem beszélve arról, hogy így is morognak a nemkutyások:S Egyre több park mellé tűznek le Kutyával belépni tilos! táblát, teljesen ellehetetlenítik az embert. Na ez már más téma, bocsi.

2013. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi,itt az érem másik oldala. Soproni pláza,mozi előtér,több tanú.-Osztrák gazdi,yorkival.Kutya kakált,a gazdi megvárta és odébb állt.Erről csak ennyit.
2013. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!