Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre mennyi az esély és...

Erre mennyi az esély és hülyének fognak-e nézni?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék majd egy kiskutyát, egy cane corso-t, de nekem a fehér színű tetszik, ami ugye színhiba. Mennyi az esély arra, hogy valamelyik tenyésztőnél lesz fehér kölyök és ha esetleg körbekérdezném őket akkor hülyének néznének, hogy pont ez a szín kellene vagy egyáltalán elmondanák ha ilyen szinten hibás kölyök születne náluk és inkább nem is "reklámoznák"? Tudtok egyáltalán olyan esetről amikor lett ilyen fehér kölyök?
2013. aug. 5. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz körbe. Simán születhet valahol egy... :) Még örülhet is a tenyésztő, hogy van aki megvegye. :)
2013. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz, de még össze kell szedni a bátorságom :D Ha valaki tud még írjon légyszíves! Addig is itt egy kép...eszméletlen gyönyörű [link]
2013. aug. 5. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Irj nyugodtan a tenyésztőnek, hidd el a legtöbb nem fog hülyének nézni. Talán még örülni is fognak, ha tudják hogy valaki pont ilyen kutyát szeretne.
2013. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért hiba a fehér szín, mert a fehérségért felelős kapcsolt gének miatt nagy az esélye egyéb genetikai eredetű betegségeknek, például a süketségnek. Tehát nem elég, hogy mázlid kell legyen, hogy kifogj egy fehér egyedet, de még nagyobb mázli kell hozzá, hogy egészséges is legyen. Szóval vedd fel a kapcsolatot minél több tenéysztővel és mondd el nekik mit szeretnél. Ha egyik se fog tudni lebeszélni téged erről, akkor előbb-utóbb esélyes, hogy ivartalanítási kötelezettség mellett hozzájutsz egy fehér kutyához.
2013. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást :) Igen a süketség esélyére felkészültem, nem is zavarna,még az allergiával is megküzdenénk, sokkal inkább félek a bőrbetegségektől. Az ivartalanítási kötelezettség sem zavar, semmi különös célom, elvárásom nem lenne, kiállításra úgysem vihetném, de mi van ha emiatt nem akarnak majd nekem kutyát adni? Vagy mindegy, örülnek ha valaki elviszi a hibásat? Az is érdekelne majd, hogy mennyibe kerülhet, hogy tudjam, hogy kell-e különösebben gyűjtögetnem rá, de nem akarom, hogy anyagiasnak tűnjek nekik, mert ha az eredeti árat kell kifizetnem akkor kifizetem azt, csak szeretném tudni mire számítsak.
2013. aug. 5. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem jól ezt a fajtát, nem tudom milyen gyakori a színhiba nála. De biztos nem lehet túl gyakori, hisz nem nagyon látni ilyen kutyákat. A tenyésztők meg nem fognak csak neked kitenyészteni egy ilyen kutyát, ők azt akarják, hogy szabályos és egészséges kiskutyáik legyenek. Magyarán maradna a szerencse. Lehet, hogy holnap találsz egyet, de mi van ha csak x év múlva? Senki nem tudja neked megmondani. A másik meg, ahogy mondta az előző, az ilyen kutyák nem egészségesek. Te pedig csak magadra gondolsz. Te meg tudnál vele küzdeni. Az nem baj, ha a kutya szenved? Önző dolog betegségre hajlamos kutyát venni csak mert szép. Ki az aki ezt akarná a kedvenc állatának??
2013. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól,hogy a kutya szenvedné meg a betegséget,attól még megszületik,és nyilván nem fogják napos korában elaltatni,csak azért mert fehér.Akkor még semmi nem indokolja.Nem lehet előre tudni,hogy beteg lesz-e.Van rá esély,de nem 100%.


A Kérdező legalább a gondját viselné,és már előre tudja,hogy költséges is lehet a dolog.Nyilván erre felkészül anyagilag is.

Másrészt a cane corsonál számít színhibának,nyilván nem tenyésztenek vele,de pl. az argentin dogok alapból fehérek,mégsem tiltják be a fajtát,merthogy a fehér gyenge szín.Igaz,köztük van igen sok süket és egyéb problémás kutya,de attól még élhet teljes értékű életet egy megfelelő családban.


Kérdező,sok sikert.Én a helyedben körbeküldenék egy emailt a normális kennelek között,hogy téged a fehér érdekelne.

Árban sztem olcsóbb lesz,mivel ugye "hiba".Kb. 100e.

2013. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig ha nagy az alomszám, és fehér kölyök születik benne, akkor rögtön elaltatják, mert nem fognak rizikózni.
2013. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6-os nem értem miért kell így nekem esni. Nyilván azt szeretném ha egészséges lenne és nem is lehet biztosan tudni előre, hogy ő beteg lesz. A boxereknél is hiba a fehér mégis van akinek fehér van és nem gondolom a gazdájukról, hogy állatkínzók lennének. Az argentin dogoknál és bullterriereknél a legjobb helyen is előfordul néha, hogy süket kutya születik, de őket is ugyanúgy szereti a gazdája és megpróbálja a lehető legjobban nevelni. Az argentin dog fajtamentésnél majd minden kutya süket mégis lesz szerető gazdájuk akik nem azért veszik őket magukhoz, hogy náluk szenvedjen a kutya, hanem, hogy a lehető legteljesebb életet biztosítsák nekik. 'MegküzdenéNk' vele.Ketten.Együtt. Az allergiában az a jó, hogy ha kiiktatom az életéből a kiváltó okot akkor lehet tünet mentes. Az miért jobb megoldás ha elaltatják rögtön a fehéret amikor nem is biztos, hogy beteg lesz. Lehet ha én szólok és a tenyésztő beleegyezik akkor megmentem egy teljesen egészséges fehér kiskutya életét. Azt sem gondolnám, hogy ha egy kutya beteg akkor le kell mondani róla. Az amstaff rescue-nál olyan kutyáknak mentik meg az életét és hozzák rendbe, hogy az is csoda, hogy élt még amikor megmentették és őket sem altatják rögtön, hogy ne szenvedjen. Szinte mindenre van megoldás, olyan megoldás ami a kutyának is jó. Tudom azt is, hogy lehet, hogy éveket kell várnom, nem azt mondtam, hogy most máris rögtön akarom.
2013. aug. 6. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!