Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek hogy a kutyám visszaesik...

Félek hogy a kutyám visszaesik a tanulásban ha a kutyák közé viszem! Mit csináljak ha félek?

Figyelt kérdés
A kutyámat tegnap óta tanítom a szép láb melletti sétára és minden jól ment míg ma nem sétáltam vele kutyák közé! Egyből semmibe nézte azt amit tanítottam neki és egyből húzott, ment volna neki a kutyáknak. Gyorsan vittem is onnan el. Holnap viszem újra de félek hogy durvább lesz... kutyamentes utcákban olyan szépen sétál... meg még az emberek is idegesítik! Félek visszaesik a tanulásban!

#kutyasétáltatás #húzás #elfelejtés #visszaesés #idegesítő utcakutyák #szép séta
2013. aug. 5. 21:31
1 2
 1/11 Csenrezi válasza:
100%
NE STRESSZELJ!!!! vidd azért is kutyák közé muszáj szocializálni a kutyát is..mennyi idős is? ilyen helyzetben meg légy határozott ha ugat állj meg fogd erősen a pórázt magad mellé hogy ne tudjon húzni sem elmenni mellőled és szólj rá amilyen erélyesen és amilyen határozottan csak tudsz..teljes elszántsággal nálam ez működött..
2013. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanítanod neki, hogy a láb melletti menés bárhol, bármikor végrehajtandó. Mit érsz azzal, ha steril helyzetben működik csak a kutyád?
2013. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanulásban nem esik vissza, csak neked segít, hogy megtanuld kontrollálni akkor is, amikor elterelik a figyelmét. Ez természetes folyamat a képzés-nevelés során, ne kerüld el a szituációt, hanem oldd meg. Először is derítsd ki, miért húz úgy, és miért nem akar leállni: nem mozog eleget a saját mozgásigényéhez képest, keveset jártok kutyák közé, vagy csak simán figyelmen kívül hagyja az akaratodat, esetleg ezek kombinációja? Ezt az okot szűntesd meg, ha van, és gyakoroljatok sokat, a kettő együtt eredményes lesz.
2013. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Remélem anyád is kiakad ha két nap iskolába járás után nem diplomával jössz haza! Két napja tanítod azt a szerencsétlen kutyát, mégis mit vársz tőle? Hogy holnap világbajnok legyen? Jézusom... Különben pedig a séta szórakozásra van, nem gyakorlásra! Azt külön kell csinálni. És amikor már megtanulta akkor emelni a tétet, de akkor sem arról szól a séta! Szerintem olvass még el pár könyvet mielőtt újra nekivágsz ennek mert úgy látszik nem igen megy...
2013. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Én a kiskutyámat 1,5 hónapja tanítom láb mellett jönni, mostanra tanult meg, és akkor kutyák között még nem is voltam vele így, csak kerítések előtt, és ott többnyire már nem húz. Szörnyen türelmesnek kellett lennem, pedig nagyon nem az erősségem. Folyamatosan tanulunk egymástól - a kutyám és én.
2013. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez nem visszaesés,hanem természetes dolog,erősebb,ingergazdag környezetben még nem vagy képes irányítani.Ez normális dolog és előbb ingerszegény környezetben szokja meg,hogy mindig láb mellett kell mennie,amíg el nem engeded.Ha szépen megy,jutalmazd közben falatokkal.Ha már stabilan megy láb mellett,próbálkozhatsz kutyák,emberek közelébe menni.Ha húz,rögtön fordulj meg vele ellenkező irányba.Ha lábnál megy megint,próbálj újra elindulni a kutyák felé.Ha húz,vissza.Amikor már nem húz,odamehettek teljesen.Sziszifuszi munka,de megéri,ha következetesen csinálod.
2013. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Természetes, hogy kutyák között nem úgy megy az eleján, mint steril környezetben. Azért szeretem az itteni oktatót, mert nem iskolában, hanem utcán, parkokban, boltok előtt, kóbor kutyák mellett képzi a kutyát, így sokkal nehezebb a munkája, de a kutya rengeteg inger mellett is képes a gazdája parancsait teljesíteni. Te légy türelmes, a kiképzésban mindíg vannak hullámvölgyek... láttam már amúgy tökéletesen képzett kutyát, amint játsza a süketet:)) Ami nálam bevált, hogy ha kutyához húzott, vagy kerités mögött ugató kutyával balhézott: pórázból korrekció, majd jutalomfalat az orra elé... az orrát a jutival vezetve magam elé ültetem a kutyát úgy, hogy háttal legyen a másiknak. Fontos, hogy a póráz ilyenkor ne legyen feszes. Mikor rám figyel kapja a jutit. Legtöbb esetben ismét a másik kutya felé fordul, akkor kezdem előröl, míg elérünk arra a pontra, hogy a másik kutyára nem figyel, csak rám. Ha kapu mögött ugató kutyáról van szó tovább sétálunk, de csak akkor ha már teljesen nem figyel rá, ha pedig játszani akart egy kutyával, és az is okés, akkor oda engedem barátkozni.
2013. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

3,5 éves retriever kutyus. Túlságosan is erős, húz, képes elrántani egy felnőttet! Minden nap kiakarunk vele menni az utcára hogy gyakoroljunk ezen a héten, utána következő héten 3 nap szünet és folytatom vele a gyakorlást.


Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 6. 08:43
 9/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nemhogy visszaesik, hanem nem is tanulta meg. Az nem elég, hogy a kutya odahaza a kertben vagy akár egy elhagyott utcában ahol nincs se kutya se ember szépen jön pórázon.

Azért is találták ki a kutyasulit többek közt, hogy a kutyák megszokják egymás jelenlétét. Egy kezdő kutya biztosan nem fogja kibillenteni egy haladó vagy profi kutyának a munkáját az ugatásával és az agresszivitásával.

Sőt megtanulja azt, hogy ott ezt nem lehet és nem helyén való magatartás. És rávezetik arra, hogy a többi kutyával szemben közömbös legyen.

2013. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fordítva kezded a nevelést. Először az embereket, sétát, kutyákat kell megszoknia, szocializálódni, tisztelni téged, és utána jöhetnek a parancsok.
2013. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!