Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fektessem le távolról?

Hogyan fektessem le távolról?

Figyelt kérdés
Mindig odajön ha mondom hogy fekszik. :) Hogyan magyarázzam el neki hogy távolról szeretném lefektetni?

2013. aug. 5. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon apró lépésenként növeld csak a távolágot! Segítségként letehetsz egy lécet vagy seprűnyelet, amit nem léphet át, és ezt később kiveheted a gyakorlatból.
2013. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindig vidd vissza oda, ahol eredetileg kérted tőle a fekvést. És persze eleve csak kis távolságról kezdd, ahol elég kitenni elé a kezedet, vagy testtel visszatolni, ha elindul, és lassan növeld a távolságot, ha kezdi érteni.
2013. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Eddig csak távolodtam tőle, ő jött utánam, és körbekeringőztük a parkot, mire lefeküdt. xD
2013. aug. 5. 21:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Először is,stabilan kell mennie a fekvésnek előtted.Lehetőleg kézjellel az elején,mert az megy neki.Váltogasd az ül paranccsal ,mert így lehetsz biztos abban,hogy tudja,mit akarsz és odafigyel rád.Ha ez jól megy,mindig távolabbról csináld.Ne siess,nem érdemes messzebb menni,mint amennyit még kontrollálni tudsz.Fontos,hogy fenntartsd a figyelmét és befejezd a gyakorlást mielőtt elúnná.Ha rosszul hajtja végre,korrigáld.Éhes kutyával gyakorolj,ha elsőre jól hajtja végre a parancsot,rögtön kapjon jutifalatot.Jó lenne,ha tudná a marad parancsot is,mert akkor leülteted,marad paranccsal ebben a helyzetben hagyod,távolabbra menve pedig fekteted.A marad parancsot az ültetés,fektetés megtanulása után tanulja a kutya.Mindehez pedig tanulás könnyítő eszközként klikkert használnak.Ez egy alap tanfolyam és részben a közép tanfolyam anyaga egy kutyasuliban,szóval nem olyan egyszerű.
2013. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Azért ment utánad a kutya,mert nem ismeri a helyben maradás fogalmát.Ha ezt a lépcsőt beilleszted tovább tudsz haladni.
2013. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ismeri a maradot, csak nem tudtam, hogy alkalmazzam, de most már segítettek. :) Ülésből fekszik, fekvésből ül, figyel rám, látszik hogy töri a fejét, és most hogy tudom a módját azt hiszem menni fog.
2013. aug. 5. 23:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is segít ha a menet közben fektetést gyakorlod. Így megtanulja, hogy bármikor, bármilyen helyzetben ottmaradjon.
2013. aug. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Álló helyzetben van a kutya mikor otthagyod?

Fektesd le aztán menj el tőle egy bizonyos távolságra.Aztán ültesd fel és újból fektesd le. Kéz és hangjelet használj egyszerre.

2013. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mikor hogy. Gyakorlunk, és most már sokkal jobb. Csak folyton kérés nélkül lefekszik mikor ültetem. "Ül - marad. Nem, ne feküdj le, ül. Így. Marad. Nem, ne feküdj le, ül. Jól van - marad! Na és most fekszik! Ez az!" :D Meg most már ha jön felém és fektetem, sokkal hamarabb rájön.
2013. aug. 6. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!