Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az anyák miért nem tanítják...

Az anyák miért nem tanítják meg a gyerekükne, hogy nem kell félni/hogyan kell bánni a kutyákkal?

Figyelt kérdés
Rengetegszer tapasztalam azt, hogy egyszerűen mindewn kérdezés nélkü oda jön egy gyerek és simogatja a kutyámat.Alapvetően megtűri a gyerekek közelségé, simigatását, de ha váratlanul éri a kutyát az érintés esetleg odakaphat és akko persze egyből a kutya lenne a hibás. A másik véglet az, hogy úgy fél a gyerek a kutyától, hogy szinte elkékül. A múltkor még az út túloldalára is átment a gyerekkel az anyja, mert elkezdett bőgni amint meglátta a kutyámat (pedig csak egy vizsla)
2013. aug. 5. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A szülők is problémásak sokszor, nem ismerik ezeket az alapvető dolgokat, hogy nem simogatunk vadidegen kutyákat (aki buszozott már kutyával, biztos tudja), vagy maguk is félnek tőlük. Így nyilván a gyerek is ezt fogja látni, ezt tanulja meg.
2013. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Az ő gyerekük szent, egy angyalka, akinek mindent szabad, a nevelés meg luxus. Szerintem ez lehet a háttérben a szó nélkül odanyúlkálásnál.


Ha fél a gyerek, annak biztos van oka, amit te idegenként nem ismersz, de nem véletlenül mennek át a túloldalra, gondolom. Ez az ő dolguk.

2013. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Énis tartok a kutyáktól,utálom ha valaki szálykosár nélkül sétáltatja,és mondogatja h"nemharap" ,persze őt még nem.
2013. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

1. A felelem kialakulasa mashogy törtenik, nem biztos, hogy köze van az anyahoz (vagy akar tud az eredeteröl az anya (pl a nagyitol hall egy remtörtenetet kutyakkal kapcs.), es ha mar kialakult, az nem "megtanithato". az nem ugy müködik, hogy azt mondom, "nem kell felni", erre a gyerek egy csapasra hirtelen nem fel... (Szemelyes pelda: Egy masik dologgal kapcs. felelme miatt közel 5!!! eve, faradhatatlan türelemmel, hol kevesebb türelemmel, minden adando alkalommal mondom a gyerekemnek, hogy nem kell felni töle, biztonsagos, megis egy anno nagyitol hallott dolog miatt egyelöre hatastalanul.)

2. Ha a gyerek anyja sem tud banni a kutyakkal, mert nem tanitottak meg, mi mast lenne kepes tovabbadni a gyerekenek? (Nalunk a fenti felelemmel kapcs. nem ez van, nekem attol a dologtol semmi felelmem, söt senkinek a csaladomban, meg igy is ilyen erös hatasu lehet egy-egy innen-onnan hallott dolog!)

Ha valaki nem elegge informalodott, inkabb ovatos, minthogy baj törtenjen. Es kutyaknal hirtelen is törtenhet valami, pl. egy sarokbaszoritott helyzet miatt vagy "versenyszellemet" is lathat a gyerekben, egy idegen anya nem feltetlenül tudja szamara biztonsagosan megitelni, aki nem ismeri a kutyat.

3. Kutyas szomszedomtol tudom, hogy az ö kutyajuk, akire korabban esküdött, hogy ö aztan abszolut gyerekbarat (a fajtajan tul, fogyatekos gyerekek között volt, mielött hozzajuk került, akik teptek-rancigaltak...stb), aztan egyszer megiscsak megharapott valakit. Minden kutyat, aki megharapott valakit, a gazdaja elötte kevesbe veszelyesnek gondolt (gyerekbaratnak...stb).

2013. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja, es erdekes, mi mar többször is szoba elegyedtünk az utcan kutyasokkal, akik arra biztattak a gyerekemet kedvesen, joszandekkal, hogy "megsimogathatod", "simogasd meg"...stb. A masik szomszedunk iden vett kutyat, szerinte gyerekbarat, mindjart elsö nap, amikor talalkoztunk, jött a gyereknek mutatni, hogy "megsimogathatod". Nekem inkabb az okoz problemat, hogy ugy magyarazzam el nekik, hogy mi nem simogatjuk masok kutyajat, hogy ne legyen belöle sertödes.

4.

2013. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsére én ennek a fordítottját tapasztalom,nem engedik oda főleg a kicsiket kérdezés nélkül.De akkor is megfogom és leültetem a kutyát,mert mindenkit szájon nyalna,így résen kell lenni.Amúgy én sem engedem oda a gyereket,mert teljesen kiszámíthatatlan,hogy reagál egy kutya vagy a gazdi nem szereti.A gyerkőc is felfogta és magától megkérdezi a gazdikat,szabad e.A félelem pedig néha épp olyan irracionális és egyben minta alapján elsajátított dolog,mint a póktól való félelem és van amikor racionális oka van az elkerülő viselkedésnek.
2013. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen a szulo a hibas, ettol fuggetlenul egyetertak veled, de mindenki mas nezetek alapjan el es neveli a gyereket. Sajat magamat tudom felhozni peldanak, ugyanis evekig feltem a kutyaktol mert a nagyim (meg kicsikent) azt sulykolta belem, hogy barmikor megharaphatnak... Anyukam nagy allatbarat, de nem tudott mit tenni csak azt mondogatta, hogy nem kell felni. Persze nem hittem neki. Azt hogy most mar imadom a kutyikat sajat magamnak koszonhetem, mert 8 evesen eldontottem hogy matol nem fogok felni toluk, hisz total ciki volt hogy felek kutyaktol.(legalabbis annak ereztem)
2013. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Valószínűleg maga a szülő nem tart (és nem is tartott) kutyát. Én kutyákkal nőttem fel és már óvodásan is tudtam mi az a határ amit nem szabad átlépni egy kutyával. Én főleg azoknál a gyerekeknél láttam ezt akiknek a szülei soha nem tartottak állatot. A félelem oka pedig a gyerekeknél többnyire rossz tapaszból, vagy épp a kutyák nem ismeretéből ered. Azt én sem értem hogyan engedhetik oda idegen kutyához a gyereküket.
2013. aug. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Ez engem is rohadtul idegesít. De nem csak a gyereket, a felnőttek is. Szó nélkül odajönnek, és szinte letámadják szegényt. A kutyám pedig hátrál és húzza az orrát, de a hülyéje meg tovább csinálja, nem hogy leállna. Meg se kérdeznek, csak letámadják szegényt, ha meg odakap, akkor mi leszünk a hibásak.

Enngem anyuék arra tanítottak, hogy bármilyen kutyánál, mindig kérdezzem meg, a mai napig nem megyek kérdezés nélkül oda a kutyákhoz.

2013. aug. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
A legtöbb szülő sem tudja hogyan kellene bánni a kutyákkal és sokszor azok is problémásak akik tartanak kutyát, mert a gyerek úgy megy oda minden kutyához mintha a sajátja lenne. Viszont vannak olyan szülők akiknek fél a gyereke és addig biztatják, hogy simogassák meg a kutyám, persze előtte megkérdezik, amíg a gyerek fel nem bátorodik. Vannak szülők akik tudják, hogy a gyerekük szeleburdi és rászólnak, hogy xy ne visongj, hagyd, hogy megszagoljon és utána alulról nyúlj hozzá, látod így kell szépen megsimogatni és a gyerek örül, a kutya is örül, én is örülök :)
2013. aug. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!