Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS fulladozott a kutyám?

SOS fulladozott a kutyám?

Figyelt kérdés
Feküdt, közben horkolt (mindig horkol de ő ilyen), és mintha "beakadt volna" a horkolás, elkezdett fulladozni, meg remegett, 2-3 percig csinálta ezt, nagyon megijedtem. Próbáltam finoman ütögetni a hátát, belefújtam az orrába hátha belement valami vagy nem kap levegőt, meg észrevettem hogy meg van feszítve a nyaka és azt massziroztam, de nem múlt el ezektől, magától múlt el ha jól láttam. Csinálta ezt már egyszer nem rég, de akkor rövidebb volt és azt hittem, attól múlt el hogy kisöpörtem az orrából a "haját". Mit csináljak ha ez rájön megint, és mi volt ez?

2013. aug. 5. 23:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És ez lehet a nagy melegtől? Azt is észrevettem hgoy teljesen száraz az orra.
2013. aug. 5. 23:39
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez epilepszia gyanús.
2013. aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos epi rohama is volt már, de az nála máshogy zajlik, akkor nincs magánál, bepisil, sír, nyüszít. Most magánál volt, felült, és úgy csinálta ezt.
2013. aug. 5. 23:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is epilepszia, csak lehet, hogy ez egy kisebb roham volt. Nekem a testvérem epilepsziás, és nem mindig egyformák a rohamai. Vannak durvábbak, amikor ő is bepisil meg felakad a szeme. De van, amikor csak remeg, és pl. arra is van lélekjelenléte, hogy levegye a szemüvegét, mielőtt összeesik.
2013. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom a testvéred jobbulást neki:(

Kb. egy hónapja volt az előző ilyen fulladásos rohama, ez még nem számít sűrűnek, ugye? És ugye nem tud megfulladni?

2013. aug. 5. 23:55
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy epilepszia. Nem tudom milyen kutyád van, esetleg valami tompa orrú? Csak mert az enyém is szokott ilyet csinálni, megkérdeztük az orvost és mondta, hogy valószínűleg valami kis por vagy porcica belement az orrába, és azért ad ilyen "horkoló hangot. Ez magától el szokott múlni. Ez a tomba orrú kutyáknál elég gyakori, egyik ismerősömnek mopszja van, neki is szokott ilyet csinálni. De azért ha biztosra akarsz menni, kérdezz rá az orvosnál. :)
2013. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, turcsi orrú Shih-tzu. Az előző ilyen esetnél meg is mondtam az állatorvosnak, hogy ezt csinálta, és ő is azt mondta, hogy biztos csak belement valami. Meg nagyon sokszor megy bele az orrába mindenféle, mert mindig szaglászik, DE akkor tüsszent egyet, nem fuldoklik! Pláne hogy most csak aludt a konyhában, mit szívhatott volna fel alvás közben... Ez nagyon-nagyon félelmetes volt, tényleg azt hittem megfullad... Pláne most, amikor aludt, mit szívhatott volna fel, és nagyon-nagyon csúnyán csinált, azt hittem megfullad...
2013. aug. 6. 00:04
 8/15 A kérdező kommentje:
Uh bocsi az értelmetlen mondatokért, de most nagyon ideges vagyok
2013. aug. 6. 00:05
 9/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor vidd levegőre,és nyugtasd meg.
2013. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az enyém se mindig csinált előtte bármit. Van mikor a parkettán aludt és akkor kezdődött.
2013. aug. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!