Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen alapfelszerelésre van...

Milyen alapfelszerelésre van szüksége egy kezdő kutyakozmetikusnak?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy milyen alapfelszerelések kellenek egy kezdő kutyakozmetikusnak? Szeretném elvégezni a tanfolyamot, de szeretném előre megvenni apránként a legtöbb szükséges dolgot amit csak lehet, mert nagyon drágák a tanfolyamok, sajnos egyben nem menne :(


Ami hamarosan meg lesz, az a nyírógép. Még vacillálok, hogy Moser max 45 vagy Wahl KM2 legyen, bár legjobb tudomásom szerint ugyanaz a kettő :)


Tehát ollókból, fésűből, vágófejből, esetleg vágásmagasítóból, filcbontóból, hány darab, milyen stb kell egy alapfelszereléshez amivel a tanfolyamon is megállom a helyem?



2013. aug. 6. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már tudod,hogy hol csinálod,akkor kérj egy előzetes listát.A legbiztosabbat ők fogják tudni megmondani.


A nyírógépből én a Mosert használom és több ismerős kutyakozmetikus is arra esküszik.

2013. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg kérj listát.


Nyíróból én is mosert használok. Nyírásmagasítóm nincs, csak pár fej, ha annál hosszabb szőr kell, akkor olló.


Amúgy több méretű tükrös kefe, sűrű fogú kefe, ritka fogú kefe, profi olló több méretben, ritkító olló, gumikefe, fruminátor vagy foolex, trimmelőkések, esetleg gumiujj....Így nagyhirtelenben ez ugrott be.

2013. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is a mosert ajánlom...nem kell nagy felszerelés...vegyél 3 méretű nyírófejet:3-as, 6-os és 9-es. kell 2 db olló: 1 db 15 centis és egy tappancsnyíró, tehát 1 nagy és 1 kicsi. kell még 1 trimmelőkés, 1 filcbontó és 1 tükrös kefe. Normál sampon és balzsam. Ha úgy érzed vegyél 1 coat king-et is. 1 db karomvágó. én ennyivel indultam el...ja, és a géphez vegyél egy olajat, hogy tudd takarítani...ennyi. Egy tipp: létezik kerámialap a nyírófejhez (szemesbolt.hu). nagyon hasznos és jobb is, mint az eredeti penge.
2013. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így tudom, hogy merre induljak, szépen beszerzek mindent. Mostmár tuti a moser lesz a választott nyíró!
2013. aug. 9. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!