Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkélyre kiskutya? Légyszi'...

Erkélyre kiskutya? Légyszi' olvasd végig és utána válaszolj, ha van ötleted.

Figyelt kérdés

Nincs még kiskutyám, de szeretnék idővel egyet. Mivel kölyökkutyát szeretnék, már előre gondolkodom, hogy oldjam meg a szobatisztaság kérdését. Mint olyan sokan én is dolgozom délelőtt, Bár otthon tudok maradni vele 2-3 hetet, ez az idő nem elég ahhoz, hogy kb.8-9 órát kibírjon pisilés nélkül. Arra gondoltam, hogy délelőtt, amíg dolgozom, ki tudna menni az erkélyre és az ott berendezett kis földes, műfüves valamire tudna pisilni, kakilni. Így talán magát a lakást tiszteletben tudná tartani, és ha eljön az idő könnyebben tudom teljes szobatisztaságra szoktatni. Kinek mi a véleménye erről?

Csak hogy ne fárasszak feleslegesen senkit:

- nem azt kérdezem, hogy legyen-e kiskutyám

- kölyökkutyát szeretnék

- nem szeretnék örökbe fogadni menhelyről kutyát

- NEM akarom az erkélyen tartani a kiskutyát

- nem tartom kölyökkutyánál jó ötletnek a boxot

- nem hinném, hogy a lakásban lévő kutyapelenka jobb ötlet lenne.


2013. aug. 6. 13:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
nagyon jó ötlet picit lehet nem ártana befüvesíteni is neki. annyi van hogy legyen legalább 2négyszezméter hogy mozogni is tudjon rajta és hogy ne egymás hegyén hátán legyenek a kakik.
2013. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Messze nem biztos, hogy csak a piszkolás idejére menne ki az erkélyre. Az sem biztos, hogy csak a kijelölt helyet használná. Így amíg te dolgozol, ha lakásban van a kiskutya, bőven bent is piszkolna, amikor éppen rájön. Meg kellene oldanod, hogy amíg nem vagy otthon, egy elkerített helyen legyen és ott megcsinálni egy piszkolásra alkalmas részt is. De idő kell ahhoz, hogy a kiskutya el tudja különíteni, hova is kell neki piszkítani.
2013. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
A szobatisztaság talán megoldható így, bár lehet később nem lesz könnyű leszoktatnod az erkélyre járásról. Az viszont kérdés, hogy foglalod le a kölyköt arra a 8-9 órára, hogy ne unja magát illetve ne a lakást szedje szét? Továbbá: biztonságos az erkély? Nem fog kiférni ugye, a rácsok között?
2013. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Hülyeség. Röviden-tömören. Ezzel baromira nem fogod elősegíteni a szobatisztaságot.
2013. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
#2, egy 8-10 hetes kölyök már simán megtanulja az alatt az idő alatt, amíg a gazdi otthon tud vele lenni, hogy ne piszkítson össze-vissza. Balesetek nyilván előfordulhatnak, de nem az lesz az általános.
2013. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
Én félnék kint hagyni 8-9 órát az erkélyen, mi van, ha elkapja egy eső és megfázik, vagy bármi. Előbb raknék kutyaajtót az erkélyre, de akkor meg télen megfagynék, az ajtót meg ugye nem lehet nyitvahagyni, mert csapkodná a huzat.
2013. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 sippara ***** válasza:
Ajtó stabilan kitámasztva, erkély kutyabiztossá téve (se a rácsok között ne férjen ki, se kiugrani ne tudjon, én szívem szerint befedném náddal körben az egészet legalább 1,5 méter magasan, bár nem túl esztétikus), és alapvetően nem rossz ötlet a dolog, végülis a fű az fű.
2013. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
bármikor jöhet egy vihar vagy egy nagyobb szél, szerintem a lakás szempontjából sem biztonságos, ha egész nap nyitva van az ajtó. vagy nem tudom, hogy gondoltad a megvalósítást. én kutyusom 5 hónapos, nem a legtanulékonyabb fajtából :D és most jött el az az idő, hogy már vagy egy hete nem történt baleset. itt gyakran nyitva van az ajtó és nem érzi úgy, hogy az erkélyre szabad lenne, hisz az ugyanúgy a lakásunk része. viszont mikor tartogatja, van, hogy már a ház folyosóján elcsöppen a pisi, szóval nem a talajon múlik, ők nem cicák.
2013. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Az erkély, hála égnek elég nagy viszont tuti biztonságossá kellene tenni -ez nem gond!

A lakást szétszedné - ez megint nem gond.

Szerintem általános lenne, hogy 6-7 hónapos koráig bepisiljen, ha nem biztosítom neki a kinti pisilést.

Tavaszra tervezném a kiskutyát, nálam tavasztól őszig nyitva van az erkélyajtó. Ha jól időzítek, akkor ősz végére már elég nagy lenne a húgyhólyagja.

Még egyszer köszönöm a segítő válaszokat.

2013. aug. 6. 13:55
 10/22 anonim ***** válasza:
A szeretne idővel egy kiskutyát az akár lehet jövő nyár is, én úgy értelmezem a kérdést, hogy lakás-erkély ki be járási lehetőséggel hagyná otthon a kutyát, mert hát ki lehet támasztani azt az ajtót és ha esik az eső nyilván van annyi esze a kutyának, hogy nem áll kint hanem bemegy, ettől függetlenül én nem ajánlanám, mert ez ugyanolyan mint a pelenka csak nagyobb :D Utána sokkal nehezebb lesz igazi szobatisztaságra szoktatni szerintem. Az én kutyáim már 9 hetesen is kibírtak 8-10 órákat, biztos kutyafüggő ez is, de ha nagyon akarja kibírja. Ha 8 hetesen megveszed és 2-3 hétig otthon vagy vele akkor 10-11 hetesen már csak kibírja :)
2013. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!