Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit érdemes beszerezni kölyök...

Mit érdemes beszerezni kölyök kutya vásárlás előtt? Tudtok ajánlani jó minőségű tápot kifejezetten kölyköknek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Hamarosan egy kölyök kutyus érkezik a családhoz, első kutyusként egy törpe spicc keverék. 8 hetesen kerül majd hozzánk! Az is még a kérdésem, hogy naponta hányszor illetve mennyi adag tápot szabad adni a kutyusnak? Mik azok az ételek amiket semmiképp se adjunk neki? Igazábol minden tapasztalat érdekel! :)

2013. aug. 7. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ritka az ilyen ember aki előre érdeklődik de jó látni hogy egyre többen vannak.


Nyakörv, póráz, 2tál gondolom evidens.

ezen kívűl valami fekhely nem árt. Bolha nyakörv kéne még más hirtelen nem jut eszembe.


A táp adagja a táp minőségétől és a kutya súlyától/korától függ. Ez általában minden tápon rajta van. Én tápból a Brit-caret ajánlom, van kölyök kistestű kutyának való.


Amit enni nem ajánlatos adni neki az a főtt szárnyas csont. (nyersen mehet)

Amit kerülni kellene az a paradicsom, avokádó, szőlő és a csoki.

2013. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Édességet nem szabad adni a kutyának. A kölyöknek meg főképp nem. Azt tanácsolom, ne csak tápot adj. A mieink kedvence a maradék. Most volt nemrég kölyök kutyám, meg van egy nagy is. A kölyöknek is adtunk maradékot. Pl a pörköltből a csibebőrét, meg ilyen finomságokat :) Vegyél neki többféle rágó játékot. Mi először naponta 3x adtunk neki, reggel délben este. Most már fokozatosan kevesebbszer. Pl délben már csak kevesebbet kapott. Most már csak reggel és este eszik. Az elején legyél vele rengeteget. Így nem fog annyira sírni, könnyebben megszokja az új otthonát és gazdiját is :) Ha még eszembe jut valami, vagy kérdeznél vmit, akkor írok :)
2013. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A jó minőségű tápok drágák, de megéri: Pro Plan, Royal Canin, Brit Care, Orijen, Eukanoba,Josera

Ebből mind junior minit kell venni és van rajtuk táblázat, hogy mennyit kell egyen.

Érdemes beszerezni néhány játékot, 2 fém tálat, nyakörvet vagy hámot és pórázt és fésűt. :) Ezek amik fontosak, sok sikert a kölykökhöz :)

2013. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

jah és egy ötlet jutott eszembe.. nem tudom mennyi a valóság alapja, de nekem azt mondták hogy a kölyök mellé csavarj be egy törölközőbe/valami rongyba egy olyan órát ami tik-takol(gondolom ilyen szó nincs de érthető :D ) ez állítólag megnyugtatja, ha este sír.

Ehhez még jó lenne ha mikor mentek a kiskutyáért akkor visztek magatokkal egy rongyot és játékot és azt beteszitek a anyukához meg a tesókhoz hogy átvegye a szagukat.

2013. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Tápból csak minőségit pl. Acana, Natural & Delicious, Royal Canin stb. Csirkét semmiféle képen ne kapjon, a táp se tartalmazzon, mert később allergiás lehet a csirkehúsra. Tésztát és burgonyát se adj neki. Etetés minden kutyánál változó nekünk egész nap volt előtte és csak akkor evett ha éhes volt. Ha mohó a kutyus akkor naponta 5x kis adagokat adj neki. Esetleg áztasd be neki a szárazat, mi húslevesnek az alaplevébe áztattuk a tápot. Amit érdemes még neki venni az a kutyapelus amire rászokik és nem lesznek mindenhol meglepetések. Egy puha, nagy párna se árt amin kényelmesen el tud nyújtózkodni. Valami játék se árt neki pl. plüss, labda, rongy, rágóka. Kerüljétek a gumiból vagy műanyagból készült tárgyakat, mert könnyen kiharapnak belőle darabokat és bajt okozhat. Érdemes még hámot és pórázt venni neki, hogy minél előbb megszokja, de csak akkor lehet levinni ha már minden oltása megvan.
2013. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :))
2013. aug. 7. 14:31
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
rc kaki(ráadásul drága is), ne hámot hanem nyakörvet vegyél, a kutya pelenkának meg a gondolatát is irtsd ki magadban.. amúgy a többi jó
2013. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kutyapelust tényleg ne vegyél, mert sose, vagy nagyon későn lesz szobatiszta. A royal tényleg vacak, a Brit care sokkal jobb minőség csak fele annyiba kerűl. Hám helyet valóban inkább nyakőrvet vegyél. Esetleg még kutya kosár vagy párna. Ne, tudom milyen a szőre de lehet hogy kefe vagy fésű sem árt.
2013. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hat nagyjabol mindent leirtak mar elottem, amire szukseged lesz. Egy kis megjegyzes, a Diesel altal emlitett bolhairto nyakorv helyett sokkal inkabb cseppet adnek neki, amit te magad is ratehetsz minimalis hozzaertessel (altalaban jar hozzajuk hasznalati utasitas). Kolyok kutyaknal nem ajanlatos nyakorvet venni, egyreszt mert a legtobb egyfolytaban vakargatna, de ami sokkal fontosabb az h alergiat okozhat.
2013. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nah ez jó mert én meg pont cseppet nem raknék kölyökre mivel az gyorsan nagydózisban szívódik fel s nyakörv meg csak lassabban.


Amúgy scaliborol egyre több kutyánál hallom hogy allergiás rá bár azért annyira még mindig nem gyakori. A kiltix nekem büdös, úgyhogy csak a Foresto-t tudom ajánlani ^^ persze a végső döntés úgy is a tiéd csak gondoltam megosztom az ellenérveimet :)


Ráadásul a bollhanyakörv talán minimálisan segít hozzászoktatni a kiskutyát a rendes nyakörv viseléséhez is.

2013. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!