Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ide költözött a bátyám barátnő...

Ide költözött a bátyám barátnője, és úgy kezeli a kutyámat mintha az övé lenne. Mit csináljak? (bővebben)

Figyelt kérdés
van egy 6 hónapos vizslám, és már elkezdtem tanítgatni. pacsit ad, leül, jön ha hívom, tehát már az alapokat tudja. Én sétáltatom én foglalkozok vele a legtöbbet.6 an lakunk, mindegyikőnket szereti a kutyám, de úgy veszem észre hogy tudja hogy én vagyok a gazdája. viszont ide költözött ez a csaj. játékokat vesz neki, jutalomfalatokat, ha nemvagyok itthon állandóan tanítgatja, ilyeneket akar neki tanítítani h a kutya halottnak tetesse magát meg ilyen hülyeségeket. Nem zavar annyira, tanítsa. Rászólni nem akarok, mert nem akarok családi viszályt, de attól félek hogy a kutyám egy idő után ezt a csajt fogja a gazdájának tekinteni. Szerintetek?
2013. aug. 7. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Szólj a bátyádnak, ha nem hülye akkor megfogja érteni, hogy a barátnője így el fogja rontani azt, amit tanítottál a kutyának.
2013. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Én rászólnék,óvatosan!
2013. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Beszélj a bátyáddal, hogy látod a csaj mennyire szereti a kutyát, vegyen neki egyet.
2013. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

sokat segít a szocializációján is ha más is foglalkozik vele.. Ha meg teljesen más dolgokat tanít mint te akkor az még össze se fogja zavarni a kutyát. Annak meg ha vesz neki ezt azt akkor csak örülj.. egy kis vizslának nehéz nemet mondani ^^


Amúgy ha te foglalkozol vele a legtöbbet te eteted és te állítod fel neki a szabályokat akkor nem kell attól félned hogy nem téged fog tekinteni a gazdájának. Maradj következetes és örülj neki hogy más is foglalkozik vele :)

2013. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Mégis miért rontaná el?


A kérdező azt írta,hogy ő is tanítgatja...

Szerintem csak kedveskedni akar neked/nektek,meg nyilván szereti a kutyákat ezért csinálja.Szerintem nem a csaj kezeli úgy a kutyát,mintha az övé lenne,hanem TE félted a kutyát,hogy rajtad kívül máshoz is ragaszkodik majd.


Szerintem ezen lépj túl,nem akarja kisajátítani a kutyát,csak ő is foglalkozik vele.Nincs ebben semmi.


Nálunk pont fordítva van.Odaköltöztem páromékhoz,szintén van egy húga és egy kutyájuk.Itt én azért veszek neki játékot,meg azért tanítgatom,mert sem párom húga nem csinálja,sem senki más.Mellesleg én magammal hoztam a saját kutyámat is.Baromi jól elvannak,ezért azt hiszi a párom húga,hogy neki már semmit nem kell tennie a kutyájukért...

2013. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
kedves 5.,nem én féltem a kutyámat, nincs bajom avval ha bármelyik családtagom folglalkozik vele, de ez a csaj úgy kezeli mintha az övé lenne. kinnt vagyok a kutyával az udvaron,kijön odahívja magához és elkezdi adni neki a jutalomfalatokat. nem veszi magát észre, avgy direkt csinálja. Úgy beszél nekem róla mindha a sajátja lenne, hogy majd viszi ide meg majd megtanítja erre is meg arra is. csak kezd már zavarni..
2013. aug. 7. 14:36
 7/17 A kérdező kommentje:
először is nem kellet volna megkérdeznie, hogy nem zavar e esetleg ha erre-arra megtanítja? mert akkor válaszoltam volna hogy de igen.
2013. aug. 7. 14:37
 8/17 anonim ***** válasza:
14%
szerintem inkább örülj,hogy foglalkozik vele.de ha félsz,hogy téged elfelejt tölcs még több időt vele de csak ha van rá időd
2013. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
mond meg neki,hogy ez a te kutyád és ne kezelje a sajátjaként.
2013. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Van szád. Beszélni is tudsz. Megbeszéled a lánnyal, a kutya a tied. Nagyon örülsz neki, hogy ő is tanítgatja, de beszéljétek meg, ki, mit, hogyan tanít. Amikor meg te vagy a kutyával, hanyagolja egy kis időre.
2013. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!