Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ped-del kapcsolatos kérdések?

Ped-del kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy jó adottságokkal rendelkező pit bullt, de emellett örülnék ha tudnám normálisan kutyák közé vinni. Ha a szülők pedigree-jében lévő felmenők közt nincs semmilyen cím az azt jelenti, hogy nem is harcolt soha? Ha az ősök között sokan harcoltak akkor az mennyire befolyásolja a kiskutya természetét? Továbbá mit jelent a ROM és a 4x4'S?
2013. aug. 7. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A 4X4 azt jelenti, h valamelyik felmenő a 4ik generációban kétszer szerepel. Szóval a 3ik generációban a két párosított kutyának vagy az anyja, vagy az apja volt ugyanaz.
2013. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A ROM (Register of Merit) pedig azt jelenti, h az adott kantól van legalább 4 champion, vagy szukánál 3 champion.
2013. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Pithez hozzá tartozik hogy nem tudod normálisan kutyák közzé vinni.

Vagyis nagyon kevés kivétel van akit lehet, de ott is inkább a gazdán múlik a nevelésen..


A többi részéhez nem tudok hozzászólni.

2013. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A pitből is lehet normális kutyát csinálni. Csak épp baromi nehéz. Ha mindenképp ilyesmi kutyát akarsz, akkor inkább legyen staff, abból még tenyésztő is van, akitől nem idegbeteg kutyát kapsz.
2013. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A világért se kötekedni szeretnék, de egy pitet soha nem fogsz tudni úgy elengedni a figyelmeddel mint mondjuk egy vizslát..

Így vagyok én is az ambulommal hiába békés és jól kezelhető sokszor rá se kell szólni mert önmagától megoldja a dolgokat, de csak egyszer ne figyeljek amikor kéne..


De am tény hogy a nevelés sokat számít, de pitbe szerintem van olyan(ez se sok de van) aki soha nem lesz teljesen kutyakompatibilis akárhogy neveled.

2013. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a pit és staff között ég és föld a különbség. Nekem egy teljesen vékony, szikár kutya kell aki pörög, van benne küzdő szellem, tűz. Nem azt akarom, hogy teljesen barátságos legyen minden kutyával, de ha nem muszáj akkor nem kódorognék egyedül a város széli mezőkön azért, hogy el tudjam engedni, hanem jó lenne ezt a városban is megoldani anélkül, hogy közveszélyesek lennénk. Még nem most akarok kölyköt,csak már előre érdeklődöm és szeretnék sok dologgal tisztában lenni mire rá kerül a sor. Van már egy argentin dogom, ő már a kezdetektől kőkeményen agressziv volt minden más kutyával, több mint fél évembe került, minden napi neveléssel, szoktatással az, hogy ha meglát egy kutyát ne az legyen már egyből a célja, hogy kiiktassa vagy minden rossz nézésre ugorjon. Már jó ideje sikeres a project, nyugodtan el lehet engedni bárhol, de figyelem minden lépését, ha ritkán de mégis megpróbál emberkedni azonnal tiltom és akkor nyugi van. Arra már fel vagyok készülve, hogy esetleg ilyen vagy még keményebb lesz a kutya, de azért nem szeretném ha teljesen reménytelen eset lenne.
2013. aug. 7. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Jah ezt el lehet érni persze.. Elengedni minden kutyát el lehet csak egy pit esetében a játék ami kérdéses...


Ha annyi a cél hogy tudjál póráz nélkül sétálni akkor az nem hiszem hogy igazán gond lenne, főleg ha ezt elérted annál a dogónál is :)

2013. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"jó lenne ezt a városban is megoldani anélkül, hogy közveszélyesek lennénk"


Szerintem ez az, ami nem csak a kutyán és rajtad múlik. A városban ugyanis van sok olyan neveletlen kutya, amelyekre neked nincs beflyásod, így előfordulhat, hogy valamelyik kérdés nélkül nekimegy a te kutyádnak. Ilyenkor tizedmásodperceid vannak letiltani a sajátodat arról, hogy megvédje magát. Nekem könnyen kezelhető fajtájú barátságos természetű kutyáim vannak és tudom, hogy akkor se ártanának komolyan egy másik kutyának, ha védekezésre kényszerülnek, de egy pittel nem merném ezt megkockáztatni.

2013. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!