Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A BARF biztosítja a napi...

A BARF biztosítja a napi szükségletnek megfelelő összes tápanyagot a kutya számára?

Figyelt kérdés
Mert nem értem, hogyan lehetséges, ha tegyük fel naponta kap más-más féle húst, más-más féle zöldségekkel és gyümölcsökkel, és persze hozzájön még a csont, ha ezeknek az aránya változatlan. Mert minden egyes összetevő más féle tápanyagot tartalmaz, és akkor lehetséges, hogy egy nap nem kap valamilyen vitaminból, vagy nyomelemből megfelelő mennyiséget a kutya, de lehet, hogy túl sokat kap. Ezt honnan tudjátok, hogy hogyan variáljátok? Internetről származó receptekből?

2013. aug. 7. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem napi szinten kell meglennie a megfelelő tápanyagoknak, hanem heti, kétheti szintre lebontva. Tehát ha egy nap nem kap valami összetevőt, akkor azt kap másnap, vagy harmadnap, és így két hétre nézve mindent megkap, amire szüksége van. Ezért nem mindegy az arány, nagyon jól át kell rágni az egészet, és kitapasztalni, hogy a kutyádnak miből mennyire van szüksége.


Majd jönnek okosabbak és elmagyarázzák :)

2013. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ha hetente kapja meg az előírt dolgokat akkor nem lesz gáz.. azaz az se baj ha 3napig csak húst kap 2ig meg csak csontos húst másik kettőig meg csak gyümölcsöt.. persze ez így elég hülyén hangzik.


Kicsit túlzásba vitték a tápoknál a növényi összetevőket és el is hitették hogy az milyen jó a kutyának.

Van a Prey amiről minimálisan tudok nyilatkozni ott még gümölcsöt se kap a kutya csak húst, csontos húst és belsőséget.. persze az arányok itt is megvannak.

Nekem tökéletesen elvannak vele a kutyáim, és már lassan 1éve etetem őket így.


Amikor még Barfoztam akkor a gyümit zöldséget meg ízlés szerint kapták.. alma, répa, cékla, gyömbér(ebből csak kevéske) tököt stb ami nem túl drága vagy éppen szezonális.

2013. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)
2013. aug. 7. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:

te se eszed meg naponta az összes vitamin/ásványi anyag mennyiséget amit a WHO ajánlása szerint meg kéne :D

Fontos a változatosság és ezzel biztosítod, hogy mindenből kerüljön az étrendbe és ha nem is aznap de mondjuk másnap, harmad nap megkapja a szükséges tápanyagokat. Az se éppen egészséges, hogy a csak táp etetés esetén nap nap után folyamatosan ugyanazokat a vitamin és ásványi anyagokat kapja ráadásul mesterségesen előállított formában

2013. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem eszem meg :) De ha mindenki a szükségleteknek megfelelően táplálkozna, akkor nem lenne ilyen kevés az átlagéletkor Magyarországon (és máshol is magasabb lenne), és tizen évekkel tovább élhetnénk. Az egész egészségnek az alapja a táplálkozás.
2013. aug. 8. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!