Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerű kutyaparancsok?...

Egyszerű kutyaparancsok? Egyszerűen képtelen tanulni.

Figyelt kérdés
4 hónapos labrador fiú, nagyon eleven, mindig játszana ezért ilyenkor nem tudom tanítani, hiába van pórázon, ha kifárasztom akkor pedig nem képes semmire, csak fekszik a fűvösben. Hiába van nálam jutalomfalat, nem érdekli, pedig mindig enne, ha tudna, szereti a hasát. Szóval úgy gondoltam, hogy hagoym a fekszik parancsot, tudnátok ajánlani mást, ami egyszerű, tehát egyszerűbb a feksziknél?
2013. aug. 7. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ül. ezzel kezd! Türelem és kitartás.
2013. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Mégis mit akarsz egy 4 hónapos kutyától? Nem az a legfontosabb ebben a korban, hogy a parancsokra ugráljon, hanem, hogy játszon, szocializálódjon. A tanítás, képzés majd egy éves kora körül indul be igazán, addig csak alapozás van/kellene, hogy legyen.
2013. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2013. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szerintem meg igenis tanítani kell a 4 hónapos kutyát is. Minél hamarabb kezded el, annál könnyebb. Emellett fontos a játék, meg a szocializáció, de egy 20-30 percet naponta (ha nem többet) rá lehet szánni a tanítására, akár játék közben. Például labdáztok, és ahogy áll a kutya szép lassan a feje fölött eltolod a labdát, automatikusan leül. Ha elkezd hátrálni a popsija mögé rakod a kezed. Ha leült eldobod a labdát. A fektetést én alapból az ültetés után tanítottam az enyéimnek, leültettem őket és lassan lehúztam a két elő lábuk elé a jutalomfalatot, volt hogy felálltak és úgy próbálták elvenni, akkor mindig visszaültettem őket és kezdtem elölről.
2013. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"kifárasztom akkor pedig nem képes semmire, csak fekszik a fűvösben"

És ezzel nem tudsz feksziket tanítani? Párszor felállítod, mondod neki, hogy fekszik, mielőtt magától lefeküdne, jól megdicséred, és már kész is.

2013. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve, hogy a kutyákhoz való szoktatáshoz elengedhetetlen, hogy be tudd hívni, hiszen ahhoz, hogy rendesen tudjanak játszani és futkározni el kell engedned.. és a behívást is meg kell neki tanítani. Először ingerszegény környezetben (otthon) és folyamatosan szoktatni a különböző ingerekhez.
2013. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A behívás tekintélyelvű dolog, azt nem kell tanítani. Plusz nem azt írtam, hogy nem kell tanítani 4 hónaposan, hanem azt, hogy ebben a korban még csak az alapokat kell jól lefektetni, ami nem azt jelenti, hogy minden nap tanítom különböző parancsokra, mint a szél és elvárom tőle, hogy teljesítse is azokat minden helyzetben. Ezzel csak azt lehet elérni, hogy még idő előtt kiég a kutya és 1-2 évesen (mikor éppen megérett arra, hogy a jól lefektetett alapokból ki lehessen képezni a kutyát) már nem fog megcsinálni szinte semmit, unni fogja az egészet.
2013. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
de az ül,fekszik,marad szerintem alap..
2013. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mondta itt bárki, hogy világgyőztes ŐV-s kutyát kell csinálni a 4 hónapos kölyökből? Arról volt szó, hogy tanulja meg a "fekszik" vezényszó jelentését, meg még néhány alapvető dologét, ami a mindennapokban hasznos. Ez még azért nem akkora terhelés, amitől bármi baja lenne a kölyöknek.
2013. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hagyjuk. Hülyékkel nem vitatkozom.
2013. aug. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!