Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászok miért futnak...

Német juhászok miért futnak másként? Vagy csak némelyik?

Figyelt kérdés

Egyik nap vetődött fel bennem a kérdés, amikor láttam hogy úgy lendült bele erőből a futásba mint egy nyúl. Tehát a lábai párosan állnak egymás mellett, a hátsóval ellöki magát hogy az elsőkre érkezzen. Olyan mint ha pillangó úszna, és az egész kutya belehullámzik, csak úgy nyúlik a teste előre mint aki repül, közben pedig így ugrálva fut.


Ez azért lepett meg mert eddig úgy vettem észre hogy a kutyák általában váltott lábbal ügetnek. Tehát ha a bal melső lép, akkor a jobb hátsó is. Ez meg úgy kilőtt mint egy rakéta, csak úgy tolta magát. Pedig nem ez a sellő lábú volt. Ez ilyen diszplázia gyanús mozgás, vagy teljesen természetes?



2013. aug. 7. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor gyorsan futnak a kutyák, akkor páros lábbal és nem váltott lábbal futnak, ennyi a titka. Mondjuk a német juhászok hátsó része egy külön téma lehetne...
2013. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit te láttál, az a vágta. Általában ugyanúgy csinálják a kutyák. ha lassítva néznéd, nem ér egyszerre mindkét hátsó lába a földre. Az egyiket mindig előbb teszi le. ha mindkét hátsó láb egyszerre éri a földet, akkor gáz van a gerinccel, vagy a csípővel.
2013. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
48%
A németjuhászok az eltúlzott hátsó szögelléseik miatt nem tudnak a hátsó lábukkal akkorát lépni, mint a mellsővel. Ezért gyors ügetés közben a mellső lábukkal egyet lépnek, míg a hátsóval kettőt.
2013. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elég nagy probléma, ha egy kutya így fut. A DP egyik tünete. Persze vannak kivételek.
2013. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
A DP tünete a fájdalom :) Én is csodálkoztam, egy németjuhászos magyarázta a múltkor. Azóta még nem volt alkalmam megfigyelni, de tervezem, hogy legközelebb megnézem.
2013. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt a kutyák nem nagyon mutatják ki ha fáj valami, csak ha nagyon.

Másrészt sok DP-s kutya rohangál mindenféle vagy csekély fájdalom nélkül.

2013. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg semmi baja nem volt a kutyának csak fura, leginkább arra hasonlított mint ahogy az agarak futnak a pályán. Lehet nagy sebességnél így futnak némely kutyák, csak ebbe az volt a fura hogy már így kezdte a futást, és azért volt meglepő. Amikor rendőrségi NJ-ket mutatnak ott látok valamelyiknél ilyen futást amikor ráküldik a csibészre, és sprintel. Láttam már más nagy testű kutyákat futni, pl huskyt labradort vizslát, de azok nem így csinálták sokkalta természetesnek tűntek.
2013. aug. 8. 19:54
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

A te kutyád vágtázott. Az enyém is úgy szokott fiatalabb korában ahogy te leírtad.

Amikor meg üget akkor a hátulsó lábaival tolja magát előre olyannyira, hogy a hátulsó lábak egy jó arasszal az első lábak elé lépnek. Ezért hosszú és tért ölelő a Német juhászok járása.

2013. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!