Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pásztor kutyák valóban nem...

Pásztor kutyák valóban nem játszanak?

Figyelt kérdés

Van egy kaukázusim, a szomszédnak az utcában meg egy komondorja. És azt beszélgettük hogy ezek valahogy nem igénylik a játékot. Ha megyünk sétálni nem akarnak futni, más kutyákkal játszani, labda nem érdekli őket, se rágóka, kötél. Nekik talán csak annyi a szórakozás, hogy séta közben terepbejárást végezhetnek, és ennyi? Futni nem akarnak, elég nekik a séta. És látszólag ezt is nagyon élvezik.

Bár annyi pozitív oldala azért van, hogy ha nincs velük komolyabban foglalkozva akkor is tök jól elvannak, és nem szöknek vagy rongálnak.

Ez abból fejlődhetett ki hogy az eredeti környezetükben sem játszottak, illetve nem pazarolhatták az energiájukat?

Érhető hogy nyugodt kutyáknak kellett lenniük ha bírni akarták kevés kajával.

A Te pásztorod játszik, vagy csinál valami hasonlót?



2013. aug. 7. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a pásztorkodással, inkább a nagy testükkel lehet összefüggésben, a Bernáthegyi se az a kimondottan ugrálós-labdázós tipus, a puli pedig játékos, pedig az is terelőkutya.


Szerintem.

2013. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Főleg egy kaukázusi nem fog 38-40 fokban rohangálni...

Az én keverékem sem labdázik egyébként. Kiskorában még elszaladgált vele, de mára rá se néz.

2013. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az hogy a pásztorkutyák nem játszanak, az nem igaz, gondolj csak pl a border collie-ra, akit alig lehet lefárasztani. Sokkal inkább a kutyák méretében rejlik a válasz, egy nagy testű, vaskos kutya sokkal lomhább mint a kisebb, karcsú fajták, nem pörögnek úgy de ez bármelyik nagytestű fajtára igaz, nem csak a pásztorokra.
2013. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pásztor kutya szerintem amelyik őrzi a nyájat, terelő (mint a Border,Puli) amelyik meg terelgeti.

Más nagytestű fajtával nincs tapasztalatom, de belegondolva valóban nem láttam még pörgős nagytestűt. Talán a Dán dog.

Most azt olvastam evvel kapcsolatban hogy azért nem labdáznak mert nincs bennük vadász ösztön, vagy legalább is olyasmi mint ami a terrierekben van, hogy előhozzák a vadat, csak labdával.

2013. aug. 7. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:
én nem értek a fajtákhoz, de szerintem nekik nem is szabad, hogy zsákmányosak legyenek. A haverom KÁJ-a pl. egész nap a fürjeket őrzi, és amelyik megpattan, szépen visszapakolja a helyére. Szerintem néha ők is játszanak, és valamennyire igénylik az ember közelségét is, csak nem annyira, mint más fajták. Gondolom ahol több kutyát tartanak együtt egy portán, ők a saját falkájukkal játszanak.
2013. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nekem egy 11 hetes komim van, ö rongydarabokat szeret huzogatni, a frizbit ragogatni, meg neha egy kis meretu labdat rugdosunk ketten neki, ennyi.
2013. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez a megpattan a fürj és visszarakja a helyére dolog tetszik, megnézném videón :D
2013. aug. 7. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:
majd szólok nekik, hogy videozzanak ha ráérnek:)
2013. aug. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez erősen egyedfüggő és persze inkább a felnőtt állatokra jellemző. Nekem komondorom van és velem, illetve a másik kutyámmal szokott játszani. Más kutyákkal azért nem tud, mert a mérete miatt mindegyik fosik tőle.

Ezek a játékok általában 5-10 percig tartanak és utána megunja/elfárad.

2013. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kaukázusim még csak 1 éves, és ő még imád játszani.:) Viszont ha nagyobb lesz, biztos ez megváltozik. Az előző kutyusaim nagy testű keverékek voltak, ők is csak fiatal korukban játszottak, idősebben vagy egyáltalán nem, vagy nagyon ritkán.
2013. aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!