Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan akadtam ki a nagymamámra?

Jogosan akadtam ki a nagymamámra?

Figyelt kérdés

Szerintem jó témába írom a kérdést, de ha nem akkor a modenátorok átrakják.


Szóval én nagyon szeretem a nagymamám és tényleg sokat köszönhetek neki, de nem bírom amit a kutyámmal csinál. Az egész két hónapja kezdődött mikor megtudta, hogy kapok egy kutyát, az volt a reakciója, hogy "ha kutyád lesz ide többet nem jövök" na nekem már ez se tetszett. Aztán kb. 2 hónapja megkaptam a kutyust persze azóta is jár hozzánk, de beteges amit csinál. Ha ül és a kutya közeledik felé már ordít, hogy "mi bajod van? Bolond vagy?" nekem meg mondja, hogy nézzem már a kutyát hát nem normális, hogy elindult felé. Akkor betegesen figyeli, hogy hol van a kutya és ha ránéz a már pánikol. Múltkor hozzáért a kutya, mert elment mellette és akkor ordít a kutyának, hogy mekkora idióta, hogy hozzáért, majd jött lemosni a lábát. A kutya jól nevelt, nem ugrál, nem harap és nagyim se fél tőle, inkább undorodik vagy nemtudom.

És a másik, hogy mindenbe beleszól, hogy mikor sétáltatom, hogy mikor etetem, hogy hogy nevelem, hány naponta fürdetem. Hát hagy döntsem már el én. Ha simogatom akkor már gúnyosan odaszól, hogy "nyald már ki a seggét". Nem egyszer volt ezekből veszekedés és mindig nekem van leliismeretfurdalásom. Mit tegyek?


2013. aug. 7. 21:08
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Most is azt hallgatom, hogy nem nevelem rendesen. Pedig:-porazon szepen setal, behivhato, nem ugral, nem kunyeral ha eszek, nem jon be a bejarato ajton, tud egy par trukkot, kajat csak engedellyel kezd el enni. Stb... Persze meg nem a vilag legokosabb kutyaja, hisz ket honap alatt nem tudott volna tobbet tanulni, de folyamatosan tanulja a dolgokat.
2013. aug. 7. 21:15
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad.szegény kutya.

Hívd össze a családot vagy csak te és ő és kérdezd meg mi a baja beszéld meg ilyesmi.Ha nem hagyd rá,szólj vissza neki,vagy addig a kutya legyen máshol.Ennyi.

2013. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ez gusztustalan, amit leművel. Nagymama ide vagy oda. Ha az én családomból lenne valaki, aki így viselkedik, kerekperec megmondanám neki, hogy nem kötelező látogatni. Értem én, hogy tisztelet a család felé, én is megadom a tiszteletet minden családtagomnak, HA az épelméjű, és engem, és az életmódomat is tiszteli.
2013. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
100%

Lehet,hogy a néninek volt anno problémája a kutyákkal? Amúgy ne haragudj,de ez alapján nekem unszimpatikus a hölgy..Én nagyon szeretem a mamámat,de ha ő ezt csinálná,megmondanám neki,hogy vagy elfogadja,hogy van egy új lakótársam,vagy menjen haza és kötögessen és gondolkodjon el azon,hogy megéri e neki zsémbeskedni emiatt és hanyagolni az unokáját.

Nameg poénkodnék vele,hogy vigyázzon nehogy hozzáérjen a kutyám mert leprás,és vírusokat terjeszt :D

2013. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Mamádról így a leírtak alapján két képem alakult ki: az egyik, hogy szeretehiány van és féltékeny a kutyára. Nem lehet egy boldog asszony. Ez több minden miatt is alakulhatott így az életében, erről nem tudunk ugye. A másik, hogy fél a kutyáktól, de túl büszke és így leplezi.

Talán azt lehetne, hogy valahogy összebarátkoztatni őket. Megmutatni mamádnak, hogy nincs mitől félnie. Persze valahogy úgy, hogy ne jöjjön rá, hogy te rájöttél, h ő félt. :) Nehogy megbántsd. És ha összebarátkozna a kutyával, talán többet is játszana vele és ez pedig a szeretethiányát is enyhítené. A kutya remek "szeretetadó". :)

2013. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamád túlreagálja. Szerintem irigy is lehet rá, mert fél hogy a kutyát jobban szereted nála.

Az én nagyim is mindig túlreagálja a dolgot, hogy vad a kutya, nincs megnevelve stb. Ha odamegy hozzá kedveskedni, ráugrik akkor is mindig kiabál rá hogy marad, rossz kutya. A kutyus nem nagyon ugrik rá senkire de a nagymamámat nagyon szereti.

Magyarázd el neki, hogy a kutya nem akarja bántani, nem rosszindulatú,és nevelt. Nem kell aggódjon azon hogy mikor harap bele, vagy ugrik rá. Ilyen nem fordulhat elő. Maradj nyugodt és próbáld szépen elmagyarázni neki, ne veszekedéssel. Idővel hozzá fog szokni és el fogja tűrni.

2013. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a kiakadásod.

A szüleid tudnak róla? Próbáljátok megbeszélni mert ez nagyon nem jó így. Szerintem a nagyidnak régebben volt valami rossz tapasztalata a kutyákkal, vagy tán féltékeny a kutyára hogy most vele vagy elfoglalva, nem lehet tudni, csak ha rákérdezel.

2013. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Igazabol, amiket leirtam az nem minden, de mar annyi minden van, hogy egyszerre nem is jut eszembe.

Pl. Hazajovunk setabol mondja, hogy etessem meg. Mondom mosz szaladgalt ki van faradva ilyenkor varni kell. Es mit kapok? ' na megjott mar a nagy kutyaszakerto'. Meg folyamatosan elhor minden kutyab*zinak. Kozbe semmi oka nincs ra.. Szeretem a kutyam es ennyi. Es igen, tipikus oregasszony es ez a viselkedes szerintem is undorito. Es az a hangsuly ahogy mondja... Ahh.

2013. aug. 7. 21:30
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Èn konktétan amikor jön a nagyi köszönnék neki, majd bemennék a szobámba a kutyával együtt és csak akkor jönnék ki ha megy haza, és elköszönnék. Ha ez nem tetszene neki akkor elmagyaráznám neki hogy ezt csak magának köszönheti. Esetleg megkérdezném azt is ha a kutyámat nem birja tolerálni mit fog csinálni akkor ha majd barátom, vagy barátnőm (nem tudom a nemed) lesz. Azzal is ilyen undok módon fog viselkedni?Persze mindezt nagyon udvariasan, kicsit unott arcal.
2013. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Kiskoraban volt kutyajuk, de sose simogatta, megtartotta a tavolsagot. Egyszeruen nem szereti oket.. De azert ez amit csinalj.

A szuleim reszben tudjak, de nem foglalkoznak vele.

2013. aug. 7. 21:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!