Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség csivava szuka...

Mi a különbség csivava szuka és kan között?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok, és nagyon gondolkozunk egy csivaván.

Nos én mindig úgy képzeltem el, hogy szukám lesz, és hogy azok bújósabbak, és ragaszkodóbbak.De anyukám azt mondta, hogy ő nem szeretné, hogyha tüzelési időszakban mindent szétkenne vérrel, így kant szeretne.Az lenne a kérdésem, hogy a kan és a szuka között mi a különbség? (belső) Mert nekem nagyon fontos, hogy ragaszkodó, é bújós legyen.JA és kibír suli időben egyedül 8 órát?És könnyű szobatisztaságra nevelni? és az egészsége milyen?A válaszokat előre is köszönöm!


2013. aug. 7. 21:45
1 2
 1/19 anonim válasza:
47%
Kan majd széthugyoz mindent. :D
2013. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
44%
Miért nem vesztek kutyát...
2013. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A szukát lehet ivartalaníttatni is, és nem ken semmit össze vérrel.

A kan meg ennyi erővel lepisili a bútorokat...

A kanok egyébként véleményem szerint bújósabbak.


A többire nem válaszolnék, nincs tapasztalatom csivavákkal.

2013. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
ivartalanítani kell a szukát és nem fog összevérezni semmit. Ha arra van pénzetek, hogy egy tk-s csivavát vegyetek, nem hiszem, hogy gond lenne kifizetni az ivartalanítási költséget. Mert ugye nem szaporítótól vesztek 20ezerért csivavát...
2013. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

A legfontosabb, hogy megbízható tenyésztőtől vegyétek, törzskönyvvel, és akkor nem valószínű, hogy gond lesz az egészségével.

A második legfontosabb, hogy akár kan, akár szuka, ivartalaníttassátok, és akkor nem lesz gond a tüzeléssel. Ahogy írták már, a kanok szeretnek jelölgetni, az sem jobb.

Egyébként van aki arra esküszik, hogy a kanok bújósabbak. Én speciel "lányos anyuka" vagyok, mindig szuka kutyáim voltak. Szerintem velük azért könnyebb olyan téren, hogy ritkábban kakaskodnak a többi kutyával.

Ja, és a harmadik legfontosabb a nevelés. Szigorúan, következetesen, határozottan. Menj majd vele kutyaiskolába, az alapokat ott megtanulod. Ha tisztázva van a falkasorrend, tehát Te vagy a falkavezér, akkor a kutyád kötődni fog Hozzád, mert tudni fogja, hogy Te vagy érte a felelős, Te vigyázol rá.

Szobatisztaságot ugyanolyan tempóban tanulja meg, mint minden más kutya, kölyökkorban jó lenne legalább napi 5 sétát biztosítani. Később is minél több, annál jobb, de 8 órát ki kell bírnia egy egészséges kutyának :)

Javaslom elolvasásra Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, sokat fog segíteni ;)

2013. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsónak, amúgy ha tudni akarjátok a szüleim elváltak, anyám tanár 50 ezer fizetés, úgyhogy megjegyzések nem kellenek, apám segít nekünk.Azért lesz kutyám, mert nincs tesóm, nincsenek barátaim, komolyan nincsenek, és anyu szeretne nekem egy társat.Feleslegesek voltak ezek a megjegyzések!!!!!!

Megveszem a könyvet!:)

2013. aug. 7. 22:41
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak bántani, de ha ennyire nem jó az anyagi helyzetetek és mindenképoen kutyát akarsz miért nem menhelyről hozol ki egy kistestű kölyök kutyát. A többiek azért mondták hogy jó helyről hozd, ne szaporítótól mert a csivi a többi túltenyésztett fajtához hasonlóan hajlamos nagyon sok veleszületett betegségre. Ha arra nincs pénz hogy jó helyről vedd, mi lesz ha egy ilyen betegség miatt mondjuk műteni kell 50-70ezerért? Azt hogy oldjátok meg? A keverékek ebből a szempontból álltalában jobb választás.
2013. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
igen, menhelyről hozott kutyán is gondolkoztunk, de apukám nagyon sokat segít nekünk, és anyukám keres másik állást, vagy a mellé még egyet ami van.
2013. aug. 8. 12:11
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó,de ha vesztek egy olcsó agyonszaporított kutyát,nagy esély lesz rá,hogy vmi komoly betegsége lesz a kutyának.Ami mondjuk folyamatos orvosi kezelést és vmi brutál drága speciális tápot igényel.Akkor mit csináltok??

Ezeket úgy értsd,hogy havi gyógyszerekre lesz mondjuk szüksége,havi 20-25 ezer ft + a táp,legyen 15-20..És akkor még a kötelező oltások...Féreghajtás,bolha,kullancs elleni védekezés..


Vagy egy jó tenyészetből vegyetek kutyát,amiért EGYSZER fizettek ki 150 ezret,és élete végéig évente 1x láttok dokit,a kötelező oltáson...Vagy egy menhelyi kiskutya életét mentsétek meg!Nagyon tudnak szeretni és iszonyat hálásak lesznek életük végéig...Gondolkodj el ezen!

2013. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
4 éven át ezen gondolkodtunk!
2013. aug. 8. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!