Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyitott szájpadlással születet...

Nyitott szájpadlással született kutyus most már 4 hónapos. Mi vár rá? Élhet így? Orvosság, műtét szükséges?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nem teljesen értem a kérdést, te vagy a kutyával, miért tudná más ismeretlen megmondani milyen az állapota? nekem szájpadhasadékos cicám van, ő él...műtötték egyszer de nem votl 100%os a műtéti eredmény, de nem biztos h erőltetjük h még egyszer műtsék, jól érzi magát, kicsit tüsszög mikor iszik ill ha szaftosabbat eszik, de ennyi.
2013. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Válasz:

A farkastorok vagy éppen nyitott szájpadlás műtéti gyógykezelése és az állat gyógyulási esélye sokszor attól függ, hogy milyen fokú az "anyaghiány". Van eset, amikor fizikailag nem lehet műtéttel gyógykezelni. Kisebb, lágyszájpadlásra korlátozódó esetben a műtét és a gyógyulás egyszerűbb. Azt is figyelembe kell venni viszont, hogy öröklődik ez a probléma, így tenyésztésben nem maradhat.


A műtétet 6-8 hetes korban szokás végezni, ha egyáltalán szóba jöhet a műtét, de sok esetben nem éli meg ezt a kort, ugyanis ezek a kisállatok nem tudnak szopni, nem tudnak enni, folyamatosan félrenyelnek (tüdőgyulladás), állandó sírással alomtestvéreiket és az anyaállatot nyugtalanítják.


Nem utolsósorban az is szem előtt kell, hogy legyen a döntéshozatalkor, hogy ezek a kisállatok folyamatosan éheznek, teljes ép tudatuk mellett.

2013. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát az én cicám nem éhezik, túlélt 1 évet egy kisebbségi családnál, fél évig hozzá sem lehetett érni miután hátrahagyták annyira rettegett,ezek után került sor a műtétre, vagy másfél éves lehetett akkor.

Szóval ha 4 hónaposan él a kutyus és viszonylag jól van akkor valószínű azért nem teljesen nyitott a szájpadlás.De a kérdező kellene ide, csak voltak már orvosnál szegény kutyával..(legalábbis remélem)

2013. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha eddig túlélte akkor előtte az élet :-)

Keresd a Provet állatorvosi rendelőt, Budapest, Pasaréti tér és ott Dr. Sebes Zsoltot ő foglalkozik ilyesmivel is :-)

tel: 0613941006

2013. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tehát nem fogalmaztam túl jól. 4 hónapos kutyust hoznánk el, a gazdája azt mondta, hogy nyitott szájpadlása van, de az orvos nem javasolt műtétet.

Tehát az a kérdésem hogy így is élhet? Szép életet tudunk neki biztosítani, vagy élete végéig szenvedni fog. Nem ismerem ezt a betegséget, ezért kérdeztem. Szerintetek mennyire korlátozza az életminőségét?

2013. aug. 8. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!