Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, csak úgy az utcán? Még ha mezőn, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt is rátámadt egy az én kutyámra. Egyszerűen nem értem. Az ilyen miért nem megy zárt területre? Telefonálgat, a 10 éves gyerek ott botorkál mögötte a kutya pedig 20 méterrel előtte... Sarokról fordultak ki, nem tudtam volna elkerülni.

De ez nem az első eset. Volt olyan akinél még póráz sem volt. És ezek nem kis ölebek, vagy menyét nagyságú kutyák. goldenem van, és volt amelyik egy fejjel magasabb volt nála. Senkinek aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, nem fordult még meg az fejében, hogy bármikor bekattanhat valami a kutyájánál és rátámad egy másik kutyára, vagy még rosszabb, egy emberre?


Amúgy nem is tudom, nem vezették be végül, hogy csak pórázzal lehessen kutyát sétáltatni.

Mit csináljak? Mennyek ki önvédelmi eszközzel kutyát sétáltatni. Tanácsolták, hogy engedjem el a kutyát ha rátámad egy másik, de akkor meg mi van ha az elkapja?



2013. aug. 8. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
58%
Én is utálom az ilyen embereket. Amúgy asszem törvény tiltja póráz nélkül sétáltatni a kutyát közterületen. És azért nincs náluk pórázt mert rohadt felelőtlenek.
2013. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
25%

Egy jól nevelt kutya nem kattan be se másik kutyára se emberre..


És általánosítani meg nem kellene.. az ha egy kutyát elengednek az jó a kutyának.. jó a gazdának és jó a környezetnek is ha a kutya kézben van és normális.


Nekem nagy harcom volt a környékkel hogy elfogadják hogy a kutyám el van engedve... most már sokszor a nem kutyások is letámadnak hogy megsimogathassák Dieselt :D..


Amúgy egy goldennél egy fejel nagyobb kutyát pórázon se fog meg senki úgyhogy pont lényegtelen..


Közterest lehet hívni.. mire kiér nem lesz semmi.. túl parázni meg nem kell. Hallottam már hogy szabadon lévő kutyától annyira megilyedt valaki hogy elkapta a gázsprayt és lefújta a kutyát... a bibi csak ott volt hogy a kutya legalább 5méterre volt az embertől és rá se nézett...


Akkor mégis ki kattanhat el fölöslegesen ? :)

2013. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
törvény nem tiltja, csak önkormányzati rendelet.
2013. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
76%

tapasztalatból mondom hogy nem, ezek nem gondolkodnak, mert ők úgyis jobban tudják, és amúgy is annyira cukik lesznek a kutyáink ha ismerkednek..


(ma konkrétan futnunk kellett...de inkább futunk, mint baj legyen...)


legutóbbi esetünk még ennél is szebb volt, kutya fut a mienk felé (a mienk nem szereti a kutyákat, van akivel jól elvan de van akit ki nem állhat - de nincs is elengedve pedig ő még behívható is, csak így jobban tudom kontrollálni az ilyen sarkon beforduló egyedeket) , mienket gyorsan párom bezárta a futtatón a kennelbe.ezek után a szabadon levő kutya kezdi bontogatni a kennelt amiben benn a kutyám..párom a kennel ajtajában kívülről. párom kéri a 'gazdit" fogja már meg a kutyáját menjenek már innen...kutya gondol egyet és fordul és támadná a páromat...jó reflexek, még mindig kéri a gazdát fogja meg.az sipitozik, jaj jaj! majd a párom szólt hogy hölgyem ha nem fogja meg kénytelen leszek fejberúgni a kutyáját . Erre megfogja nagy nehezen, majd ordibálni kezd hogy a mi kutyánk a neveletlen és tehet mindenről.(mi kutyánk végig bezárva a kennelbe figyelte az eseményeket, és ő sosem támadna emberre)


Ha én találkozom velük legközelebb és megint műsoroznak, nem zárom be a kutyám. Meglátom mit szól majd a gazdi ha a harcoltatóktól megmentett és rehabilitált kutyusomban visszajönnek a régi emlékek .


utálom az embereket!!!mert ilyenek, fel sem fogják hogy a kutya nem játékszer,és szinte kivétel nélkül nem tudják behívni a kutyájukat ha baj van!Vagy nekiállnak magyarázni hogy de ők látják jó barátok lesznek a kutyáink.

2013. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 Szilvi & Argos ***** válasza:
66%

Én ezt a kérdést tenném fel az ilyen barmoknak: "Miért vannak olyan emberek akik póráz nélkül sétáltatják a NEVELETLEN kutyájukat, csak úgy az utcán?"


"Senkinek aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, nem fordult még meg az fejében, hogy bármikor bekattanhat valami a kutyájánál és rátámad egy másik kutyára, vagy még rosszabb, egy emberre?"


NEM, nem fordult meg a fejemben, mert ISMEREM a kutyámat, tudom, hogy mire hogyan reagál. Jól nevelt, szót fogad, emberekkel barátságos, kutyákkal a másik féltől függően barátságos-közömbös-domináns, de utasításokkal kontrollálható.

Hivatalosan csak a pár négyzetméteres kutyakarámokban lehetne elengedni, ahol általában neveletlen, antiszoci kutyákkal ülnek be emberkék és kikérik maguknak, ha be akarok menni. Vagy ölebesek vannak ott, akik félnek a spánielnél nagyobb kutyáktól. Tisztelet a kivételnek.


Én a legforgalmasabb részek kivételével szabadon sétáltatok. Annyi a lényeg, hogy pórázos kutyához, idegen gyerekhez, időshöz, cangáshoz, futóhoz, stb-hez nem engedem oda a kutyámat! Lábhoz hívom és/vagy lefektetem, esetleg tovább küldöm és probléma letudva.

Minket már támadott meg kertből kiszabaduló kutya, kóbor kutya, barom gazda póráz nélküli kutyája, és PÓRÁZRÓL ELSZABADULT kutya is.

Amelyik kutya hülye, annak póráz sem elég, tapasztalat...

2013. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Hozzáteszem, engem is sokszor zavarnak a szabadon "sétáltatott" kutyák. Pl tegnap este ismerősöm három agár kanját sétáltattam, természetesen pórázon. A fiúk más kanokkal nem jönnek ki, de sok kis testűre is mennének.

Megyek egy keskeny zöldterületen velük, a falon üldögélt pár fiatal. A kutyáik tök szabadon. Kicsit kerültem, de az egyik közepes keverék elindult felénk. Időben szóltam légyszi fogd meg, vagy hívd vissza. Megköszöntem és mentem tovább. De közben kérdezte, hogy MIÉRT? Meg hogy neveljem meg a kutyákat. :O

Mi köze hozzá, hogy MIÉRT nem akarom, hogy odaengedje a kutyáját? Nem akarom, az "enyéim" pórázon voltak, ergó NE ENGEDJE ODA.

Rendszeres, hogy gyakorláskor, frisbeezéskor, vagy éppen helyben fektetéskor a kutyámra engednek más kutyát. NEM FOGJÁK FEL, HOGY ZAVARNAK

2013. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
hozzánk a 3-6 kilos szarcsimbokok rohannak oda természetesen akkora hanggal hogy a ket 20kg os kutyank nem csap akkorát.Az egyik.kutyám kifejezetten szeretné kirántani a bundájabol az ilyen szoros patkányt a másik szimplán védene engem. Persze a 15 méterre lévo """""gazda"""" jajveszékelése a legidegesitobb mikor a ket kutyam rámozdulna a vakarekokra (de.ugye porazon probalom tartani) a kis fosok meg csak mégjobban felfujjak magukat es ugy ugatnak hogy majdnem abba döglenek bele. Se kicsi se nagy kutya kozteruleten! Otthon,mezon,kutyafutin azt csinal amit akar, de a rendeletet tartsa be mindenki azert van! Lesz..rom hogy Tünci kutyus nagyon szofogado,pórázt rá!
2013. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
#5 multkor kutyafuton ket olyan ebet hozott be egy ferfi amik midem kutyat megugattak,vicsorogtak,visszaszaladtak a gazdi labahoz mikozben ugattak a 3 meterre levo kutyamtol. Az a vad barom meg mit csinalt??? XD -simi-simi- jol van Buksikám, ne bántsd az a szép kutyat nem bánt az téged. -simi-simi- Én meg hangosan felröhögtem mert már kész voltam az ilyen.primitiv emberektol arra a napra.
2013. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:

Azért mondtam, hogy bekattanhat, mert ismertem kutyát aki nagyon kedves volt, kiskora óta jól volt nevelve, szocializált volt, de egyszer valaki idegen közel hajolt hozzá (nem közvetlen az arcához, mert tudom, hogy arra néhány kutya harap), akkorát harapott az állába, hogy orvoshoz kellet rohanni. Persze a kutya senkinél nem csinált ilyet, hagyta, hogy a gazdi az arcába bújjon, mindenkit szeretett, de hirtelen a semmiért elpattant a cérna. Vannak kutyák akik egy csomó kutyával jóban vannak, de azt nem tudod megmondani, hogy melyik az az egy amelyikre ugranának valamiért.

Harapta már meg kutya úgy az enyémet, hogy megsebesítette, így féltem. Azért nem mondtam, hogy tisztelet a kivételnek, mert aki póráz nélkül sétáltat kutyát, beletartozik ebbe a csoportban.

2013. aug. 8. 15:10
 10/69 anonim ***** válasza:
Diesel! A kötelező próáz benne van a Kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendeletben!
2013. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!