Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Fedeztetés ajánlásánál" mik...

"Fedeztetés ajánlásánál" mik a feltételek, alapvető dolgok hozzá?

Figyelt kérdés

Mivel a kutyám gyönyörű,nagyon jó tenyésztőtől van,jó az idegrendszere,nem volt beteg vagy ilyesmi,mindig jó kutya volt,nem is kellett tanítani csak ül meg ilyenekre,szeretném fedeztetni.

Azért írtam tulajdonságokat is,mert inkább családi kutya,és a tulajdonságok részben öröklődnek asszem.

Na most,mi kell ahhoz h ezt megtehessem?

Az baj hogyha csak 1 heréje van?

Adatai:

Nagytestű

Fajtatiszta német dog

Kan

Törzskönyves

Vérvonala egy ideig visszavezethető,megtekinthető

Családi kutya,házőrző



Ui.:Az nagy baj lenne h a kutyáktól csak kerítés választotta el eddig?

Szukákkal játszott,de a kistermetűeket ugatta morogta,szukákat és kanokat is.



2013. aug. 8. 17:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egy here kizáró ok. Minden fajta sztenderdjében szerepel, hogy a kanoknak két látható, normális fejlettségű herével kell rendelkezniük, melyek teljesen a herezacskóban helyezkednek el.
2013. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Feltételek:

-egészségügyi szűrések

-verseny/kiállítási eredmények

-jól szocializáltság (kutyasuli, esetleg vizsgák, de a minimum, hogy nem támad más kutyákra, közömbös, játékos velük)

- 2, a herezacskóba teljesen leereszkedett here

- tenyésszemle

-jó idegrendszer (ami kiderül az utcán való viselkedésből, kutyákkal való viselkedésből stb.)

- jó vérvonal, ami érdemessé teszi utódok létrehozására.


Ez a minimum.

2013. aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Azt meg lehet kérdezni, miért akarsz fedezni vele?
2013. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban olyan tulajdonságai lennének,amiket érdemes továbbvinni,akkor már a tenyésztője és egyéb más tenyésztők is felfigyeltek volna rá.A gyönyörű pedig relatív,mindenkinek a sajátja a legszebb.Ha nincs díja,amivel MÁSOK is elismerték,hogy szép,jó,egészséges,stb akkor nincs értelme.



És az,hogy egy heréje van,mindenféleképpen kizárja a tenyésztésből.Ha tenyésztőtől vetted,neki mondania kellett volna,hogy hobbi célra kaptad a kutyát és ivartalanítani kellett volna,vagy kellene.Csak a saját hírét rontja,ha engedi,hogy fedeztess a kutyával.



Mellesleg,nem te kérdezted,hogy hány oltás kell a kutyának???

Ha az évenkénti kombit se kapta meg,akkor pláne nem érdemes fedeztetni.Gondolom semmilyen szűrése sincs,pedig a dogoknak van jó pár örökletes betegsége.Ha bármelyiket örökíti,akkor lesz egy alomnyi beteg kutya,akik előbb vagy utóbb a fajtamentésnél végzik...

2013. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azért köszi válaszokat.:)

Szép és jó idegrendszerű utódok miatt szerettem volna,,ha a szuka is minőségi lett volna.Még kölyökkorában is,fél évesen is egyszerűen csak úgy ragyogott.

Meg pénzt kértünk volna érte vagy vmit cserébe.

De azért nem akármilyen kutyával akartam,törzskönyv,oltások stb.

2013. aug. 8. 17:18
 6/18 A kérdező kommentje:

3#:

Én csak kérdeztem vmit,mert nem tudtam.

Nem kell egyből letámadni.És nekem a tenyésztő nem beszélt 8 évesen.

Apukámat pedig még nem kérdeztem meg.

A gyönyörű dologgal egyetértek,de minden dog alapból gyönyörű,már ha jól van tartva.

Meg ha lehetne is,tuti h nem fedeztettem volna még,majd a következő dogomnál,azért kérdeztem előre.

Szűrésről ÉN nem tudok,de a szülei természetes h levannak,szüleinek gondolom vannak díjai,és a tenyésztő is díjas.

2013. aug. 8. 17:25
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Rejtett heréjű kannak legjobb,ha ivartalaníttatjátok.AS hasüregben maradt here később elrákosodhat.
2013. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én is szeretném egyébként ivartalanítani.

Azt tudja vki mennyibe kerülhet a nagytestű kan dogoknál?

2013. aug. 8. 17:30
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok,nem támadtalak le,csak rémlett a kérdésed.


Ha fedeztetni szeretnél egy kannal,akkor próbálj egy olyan kennelből egy olyan kutyát kiválasztani,ami több szakember szerint is megfelelő,vásárold meg (drágább,mint a hobbi célú kutya) kezdj el vele kiállításokra járni,halljanak rólad és a kutyádról,érjetek el jó eredményeket,legyenek meg a kötelező szűrések és persze a tenyészszemle.Ha ilyen körökben mozogsz,és valóban jó a kutya,akkor biztos,hogy felfigyelnek rátok és ŐK fognak megkeresni TÉGED,hogy fedeztesd a kutyádat az övékkel.


Ez sajnos évek alatt valósulhat meg,de nem lehetetlen :)

2013. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak az altatás kerül kb 10e ft-ba,attól függ hány kg.


Sztem olyan 25-30ezerre készülj.

2013. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!