Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jót tesz a sebnek, ha nyalja...

Jót tesz a sebnek, ha nyalja a kutya vagy sem? (ivartalanítás után)

Figyelt kérdés
Ismerősöm azt mondta, hogy neki azt mondta az orvos mikor műtötték a kutyáját, hogy hagyják hogy nyalja, jót tesz mert könnyebben gyógyul. Az én dokim azt mondta, hogy gallér is kelleni fog rá, hogy ne nyalja. Most akkor?
2013. aug. 8. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem szabad hagyni,mert ha éppen nem figyelsz oda,kiszedheti a varratokat és mehet vissza a műtőbe.
2013. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na köszi, igen erre gondoltam én is. Jobb az, ha nincs bolygatva, 10 nap múlva varratszedés, annyit csak kibír valahogy a gallérban.
2013. aug. 8. 23:00
 3/12 sippara ***** válasza:
96%
Abszolút jól látod. Viszont ebben a melegben ha éppen tudod figyelni a kutyát, vedd le a gallért - rohadt meleg lehet benne, amúgy is meleg van és még tele is lihegi...
2013. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Még nem most lesz a műtét, csak szeptember elején, addigra kicsit hűvösebb lesz szerencsére. Csak már most aggódok. :)
2013. aug. 8. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Az ismerősöd butaságot beszélt! Egyrészt, mert tényleg ki tudja kapni magának a varratot, másrészt meg, valljuk be, a kutyanyál minden, csak nem steril, friss sebben nagyon jól el tudnak szaporodni a bacik, szóval különösen kell a figyelem és a gallér!
2013. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van valóság alapja, de maradjunk a betadinnál.
2013. aug. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Imola Ágnes ***** válasza:
93%
Alapbúl nem baj ha naylogatja a sebet, megtisztítja a portól. Akkor problémás, ha túl durván nyalja, vagy a varratokat piszkálja. Az hogy hagyjuk hogy nyalja jót tesz neki, azért van, mert régebben a sebet szabadon hagyták és a kutya tisztította. Manapság aluminium spray-el, vagy mással védőréteget képeznek rá, az védi a portól, így nem kell a kutya tisztítsa.
2013. aug. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó teljesen jót írt! Nem nagy baj ha néha nyalogatja, akkor van baj, ha durván és sokáig csinálja. A miénk is átesett az ivartalanításon, neki nem tudtuk feltenni a gallért mert nem viselte el. Az első 5 napban éjjel-nappal vele voltam (egyébként kinti kutya, de az idő alatt lakásban volt), gyakorlatilag alig aludtam valamit, egy folytában őt figyeltem, persze úgy, hogy ő ezt ne nagyon vegye észre és főleg nem szabad sajnálkozni, mert a kutya megérzi ezt a fajta energiádat és az nem jó.
2013. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

*ez idő alatt

*egyfolytában

2013. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha tudsz szerezz be Kék kenőcsöt, mi ezt használtuk, nagyon gyorsan meggyógyította a sebet.
2013. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!