Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az miért baj ha a kutya ugrál...

Az miért baj ha a kutya ugrál rám mikor hazaérek és én megsimogatom?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amíg rád ugrál az nem baj, A gond ott kezdődik ha mindenkire ráugrál üdvözölni akik éppen hozzátok mennének látogatóba.. Ez neveletlenség a kutya részéről.
2013. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ugral mindenkire csak csaladtagokra meg nagyon kozeli ismerosokre ;)
2013. aug. 9. 09:11
 3/13 anonim ***** válasza:

Az ugrálás önmagában még talán nem is lenne baj, de ha szép ruhában jössz haza és azt ugrálja össze, az nem jó.Ha mások jönnek hozzád és rájuk is ugrál, őket is idegesítheti. Ha magytestű akkor sem jó. Több kutyaguru szerint az ugrálás azt jelenti, hogy nincsen tisztázva, hogy ki a falkavezér. Esetleg a kutya nincs rendesen lemozgatva. Nem azt mondom, hogy nálad ez a helyzet, én mások véleményét mondtam.

Ha simogatod a kutyát, akkor még meg is jutalmazod, így tovább ugrál. Állítólag kerülni kell vele a szemkontaktust, és akár hátat is lehet fordítani. Nem könnyű mecsinálni. Nekem se sikerült, az enyém is ugrál.

2013. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha téged nem zavar, akkor nem baj. Az enyémek közül is van aki ugrál ha hazaérek.
2013. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor baj, ha neked baj. Engem nem zavar, ha ugrál, csak ne rám ugráljon! Ezt ő is tudja, ezért csak megában pattog fél méterre tőlem. Így nyugodtan haza tudok érni, nem kell róla tudomást se vennem ha nem akarok, mert a személyes teremet tiszteletben tartja.
2013. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Azért baj, hogy ilyenkor megsimogatod mert iyg erősited benne ezt a helytelen viselkedést.
2013. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem baj. Az enyém is ugrál, és meg lehajolok hozzá és simogatom, mert így üdvözöljük egymást. Mindketten örülünk h újra találkozunk, szerintem ez normális.

Aki meg nem szereti ha üdvözli a kutyám, amikor belép a lakásba, azt nem is igazán hívom meg magamhoz.

2013. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

megerősíted benne a helytelen viselkedést!

a kutya ne ugráljon!

nem az ugrálás miatt!! a felpörgött idegállapot miatt!

a nyugodt kutya nem ugrál !

az ugrálás pedig a dominancia kimutatása felétek,és ez nem helyes!

2013. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Azért ne fogjuk már rá a boldog kutyára is, hogy domináns! :)
2013. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

:):)

jó , ne fogjuk rá,hogy domináns, ( bár a kutyáknál,olyan hogy " öröm " a szó igazi értelmében nem jelent semmit) szemben a felugrálás értelmével, ami egyértelműen a DOMINANCIA kimutatása feléd !

egy nevelt kutya soha nem ugrik fel,főleg nem a gazdájára !

1 : mert ő nem döntheti el,hogy ugrik !

2 : mert ha mégis akkor ő döntött, nem te !

3 : minden kutyasuliban,minden oktató videón,és minden kutyákkal foglalkozó könyvben leírják : felugrálás = a gazdával szembeni dominancia !

ami nem jelenti a kutyák közötti dominanciát!

:)

vajon ,tényleg ennyire nehezen értitek meg ??

a gazdi engedélye nélkül ,NEM tehet semmit ami a gazdi felé irányul!

( mert ,amikor hazaérünk ,nem kommunikálunk a kutyánkkal ! )mondja mindenki aki ért hozzá :)

lsd : falkavezéréség átvétele :)

a hozzá-nem értés,és a kitartás komoly problémák forrása !

2013. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!