Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami tuti módszer...

Van valami tuti módszer amivel szobatisztaságra szoktathatom?

Figyelt kérdés
Van egy kistestű lakásban tartott kutyám, aki már felnőtt volt (kb. 2 éves) amikor ide került. Nagyon sok mindent kipróbáltam, a napi 5-6 sétától a szidós-dicsérős módszerig, de semmi nem vált be. Próbáltam újságpapírral is. Lent is elvégzi a dolgát, de ha rájön, akkor akár a 30 perces séta után 10 perccel is képes becsinálni. Végső elkeseredésemben már a macskaalom is megfordult a fejemben, bár ez is meddő ötletnek tűnik. Ha valakinek van valami tuti ötlete azt nagyon megköszönném.
2009. okt. 26. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia


Lehet venni kutyapelenkát, és helyreszoktató spray-t. Nekem kiskutyám van, 1,5 nap után odapisil! Nem tudom, hogy felnőttnél sikerül-e, sok sikert!

2009. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Azt hiszem ki fogom próbálni a spray-t. A pelenka is eszembe jutott mér, de nem tudom így felnőtt fejjel hogyan viselné, mert elég öntörvényű. De ha a spray se válik be, akkor talán ezt is megpróbálom.

Még egyszer köszönöm.

2009. okt. 27. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

***** 17. fejezet


Óránkénti séta, éjszaka is. Séta után figyelni, amint a helyet keresi a psiihez-kakihoz, azonnal elindulni vele, hogy esélye se legyen a szobában csinálni. Macskaalomra nem fog rászokni, ugyanis nem macska. Ha következetes, odafigyelő és türelmes vagy vele, akkor a felnőtt kutyát is szobatisztaságra tudod nevelni. De ehhez idő kell, és tényleg sok figyelem. Napi 8 órás távollét mellett nemigen fog menni.


Bár épp most láttam Victoria Stillwell sorozatában a Spektrumon, hogy a kutya nem piszkít oda, ahol alszik. Ha napközbenre, amíg a munkában vagy, egy megfelelő méretű kutyahordozó dobozba teszed, akkor ki fogja bírni anélkül, hogy odapiszkítana. Bár szerintem ez már állatkínzás, napi több órára olyan kicsi helyre bezárni...



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem kell napi 8 órára egyedül hagynom, mert gyeden vagyok itthon. Hónapokig próbáltuk a rendszeres sétát, volt hogy éjszaka is. Szerintem nem az lehet a baj, hogy nincs eleget lent, hanem valami rossz beidegződés, vagy esetleg jelölési kényszer. Van egy idősebb kutyám is aki kicsi kora óta nálam van és vele még kölyök korában sem volt ilyen gond. Arra semmi képpen nem vinne rá a lélek, hogy esetleg dobozba zárjam akár egy percre is, mert ismerem annyira nem bírná ki. Ha valamiért a szobából ki kell csuknom akkor is kétségbe van esve.

Köszönöm a tanácsodat, azt hiszem most már bármire képes lennék, mert mindezek ellenére is imádom a szörmókot.

2009. okt. 27. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem leszek túl népszerű ezzel a válaszommal, de ha ennyi idő után sem érti mit vársz tőle, akkor valamit rosszul csinálsz! És ezt most a legnagyobb segítő szándékkal mondom!


A szobatisztaság egy alap dolog. A kutyának eleve igénye van arra hogy a környezetét tisztán hagyja.


Itt egy anyag, felülről a második, olvasd el!

[link]

2009. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
biztos voltam benne, hogy nehéz dolgom lesz vele, hiszen egy felnőtt kutyát nehezebb megtanítani, de neki sem róhatom fel, hiszen nem lehet tudni, hogyan bántak vele az előző gazdái. Köszi a linket el fogom olvasni, aztán majd lesz ami lesz.
2009. okt. 27. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!