Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a haszna egy kutyának?

Mi a haszna egy kutyának?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mer az osztálytársaim szerint hasznos de én szerintem meg nem és itt a családoknál lévő kutyákra gondolok.
2013. aug. 9. 21:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%
Haszna? A kérdést sem értem, ők a barátaim. Felvidítanak ha szomorú vagyok. Számomra sokszor több a hasznuk mint az embereknek. Mivel nem csapnak be, nem használank ki, minden szeretetet őszintén adnak.
2013. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
97%
É a lónak a macskának a hörcsögnek? mindegyik társ
2013. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
97%

hmm. Haszna? Én nem nevezném haszonállatnak a kutyát. Még az előnyei szó is furának tűnik, inkább úgy kérdezném, hogy mi a jó abban, ha van kutyád?

Többet mozogsz, mert kiviszed sétálni, hiszen szeretsz vele lenni és nem utolsó sorban felelős állattartóként ez a dolgod, nem kirakni a kertbe, meg alomra/pelenkára szoktatni.

Sok emberrel ismerkedhetsz meg a kutyád által.

Ha bármi bajod van megérzik és odabújnak megvigasztalni.

Nekem spec. mindig mosolyt csalnak az arcomra, még akkor is amikor alszanak.

Nagyjából lesz egy napi ritmusod, nem csak döglesz otthon, hiszen a kutyának rendszer kell az életébe.

Most hirtelen ennyi ugrott be, de a többiek szerintem ki fogják egészíteni.

2013. aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%

Klasszikus "haszon":

őrzi a házat, éjjel-nappal figyel, jelez ha levelet kapsz :)

Megfogja az egeret, patkányt, felássa a kerted, megtalálja a lyukat a kerítésen...


Érzelmi "haszon":

szeret téged feltétel nélkül, örül neked ha meglát, lehet vele labdázni, szánkózni, tévézni... bármit amit egy baráttal, csak épp nem szól vissza. Ellenben jó hallgatóság. Megtanít arra, milyen valakiről rendszeresen gondoskodni.


Szerinted miért nem hasznos?

2013. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
úgy értem mire jó?
2013. aug. 9. 21:49
 6/46 anonim ***** válasza:
96%
A szaporítók pénzt keresnek vele, az igazi kutyaszeretők a legjobb barátot látják bennük
2013. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
96%

Beteg emberek állapota nagyon sokszor javul kutyák társaságában.Kimutatták pl.hogy magas vérnyomásos betegekre kifejezetten jó hatással van a kutya,kevesebb gyógyszert kell szedniük.

Vagy pszichiátriai betegek állapotán is javíthat a velük élő kutya,ezt igazolhatom,nekem is van ilyen betegségben szenvedő családtagom.Rossz időszakában csak a kutyáját viseli el maga körül,a kutya nyugtatja meg.

2013. aug. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
sokan ezreket költenek a kutyákra és mi a hála megharapja a kutya mer hozányúlt a kajájához de ezt nem mindegyikre értem.Szerintem a kutya nem az ember legjobb barátja.
2013. aug. 9. 21:51
 9/46 anonim válasza:
97%
Látszik hogy nem volt még kutyád...
2013. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, az a kutya, amelyik megharapja a saját gazdáját vagy bárkit nem kapta meg azt a gondoskodást, amire szüksége lett volna életében. Nem foglalkoztak vele, nem tanították meg dolgokra és nem nevelték.

De ha felelősségteljesen gondoskodsz egy kutyáról, akkor megfogja hálálni és valóban a legjobb barátod lesz. Az meg, hogy mennyit költenek rá nem függ össze a viselkedésével.

2013. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!