Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtörtént volna a baj,...

Ha megtörtént volna a baj, akkor ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés
Adott egy nagytestü, domináns, örökbefogadott kan. Rehabja még nem fejeződött be, hiszen nem jön ki kanokkal, főleg ha nagytestűek, max akkor ha teljesen megadóak. Pórázon van sétáltatva, de nincs rajta szájkosár. Szemben kocog egy fazon, póráz nélkül szintén nagy testű kutyája. Kb 15 méterre járnak, a kutyája közelít felénk, de nem támadólag. Már szólunk a gazdának, hogy ne engedje ide a kutyáját. (Ami kan, már volt szerencsénk kifigyelni, mivel a kutya szokta magát önsétáltatni is...) De le se szarta. A miénk kitámad, nem sokon múlott, hogy elkapja, mert a másik elpucolt. Persze bünti a kutyánknak, közben ordítás a tulajnak, hogy tegyen pórázt a kutyájára, ha nem tudja behívni (bár nem is akarta). Annak a válasza, hogy nem az övé támadott ki. Most ha baj lett volna, akkor teljes mértékben mi lettünk volna a hibásak? Mi tudjuk, hogy milyen a kutyánk, dolgozunk rajta, és ebből eddig még sosem volt gond, mert ha olyan kutyával találkoztunk és a miénken nem volt rajta a szájkosár, akkor kikerültük, vagy ugyanígy szóltunk, hogy ne engedje közelebb.

2013. aug. 10. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen esetek miatt szájkosár kellene a kutyára. Nem lehet arra számítani,hogy minden gazda a te értékrended szerint sétáltatja a kutyáját.
2013. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szóltok,azt figyelembe kell venni a másik gazdának is.Kötelező a póráz,így nem lettetek volna hibásak.
2013. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sztem ő a hibás. Pórázon volt a kutyád, figyelmeztetted, ő pedig nem csak hogy szabálytalan volt a szabad séta miatt, de még a kutyáját se tudta kézben tartani. Mivel látszik, h tudod mit csinálsz, dolgozol a problémán, én nem hibáztatnálak, bár nem tudom, lehet h törvényileg kellett volna a szájkosár. De az övére meg a póráz!
2013. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Mindketten hibásak. Neki pórázon kéne tartani a kutyáját, vagy megtanítani, hogy visszajöjjön. Neked viszont kötelességed úgy tartani, a saját kutyád, hogy senkit se tudjon bántani. Az nem indok, hogy a másiknak kell jobban vigyázni. Szerintem nagyobb "bűn" bántani egy másik kutyát, mint nem engedelmeskedni a behívásra.
2013. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is-is.

Nagyobb részt a póráz nélkül sétáltató gazdi hibája lett volna, törvényileg is.

De ott van a másik oldal, amit szintén törvény mond ki, h veszélyes kutyát csak szájkosárban lehet közterületre vinni. Gondolom a tietek nem lett annak nyilvánítva, de erkölcsileg nézve a dolgot, én raknék rá a helyetekben.

Mert oké, h ne engedjék oda a kutyát, de h számolnál el a lelkiismereteddel, ha mégis komolyabb gond lenne belőle? A kutyád rehabjának sem tenne jót..

2013. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mindenképpen a póráz nélküli kutya gazdája a hibás!

Ilyenkor a helyedben azt csinálnám, hogy a kutyámat pórázzal magam mögé húznám, és elzavarnám a kutyát, még mielőtt odaér.

Ez hatásos és biztonságos módszer.

Szájkosár kétélű fegyver: ha egy kutya rátámad a tiedre, nem tud védekezni

2013. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy mi hibásak vagyunk abban, hogy nem volt rajta szájkosár.

De csórikámat sajnálnám, hogy az egész életét szájkosárban élje le, mert egy pár kannal nem jön ki. Ráadásul volt már olyan esetünk, hogy egy kertből kitámadt ránk egy roti. Így meg tudta magát védeni. Akkor szerencsére nem lett semmi komoly gond, egyik részről sem, ketten voltunk hamar szétkaptuk a két kutyát. Így védeni is tudta magát.

De valahogy még sem érzem jogosnak, mivel emberre nem veszélyes, szukákkal teljes mértékben jól kijön, sőt, nekik mindent eltűr. Eközben a másik tulaj kutyája meg póráz nélkül volt, ráadásul szóltunk is neki, hogy ne engedje ide.

Az a baj, hogy magamban sem tudom hova rakni az esetet, mivel a másik kutyának sem akarok rosszat, de valahogy az enyémet is akarom "hagyni élni".

2013. aug. 10. 22:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne az egész életét úgy leélni? Szépen megneveled aztán kész. Ahhoz, hogy ne akarja szétkapni őket, nem kell hogy imádjon mindent kant. Most mondtad, hogy már elkezdted nevelni.
2013. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


"(3)29 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

2013. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én ismerem a kutyámat. És itt sem lett volna semmi gond, sőt ki sem támadt volna, mert már arra a szintre eljutottunk, hogy a szimplán sétáló kanokra nem támad ki. És azt is tudom, hogy mások sem alkalmazkodhatnak hozzánk, épp ezért ha jönnek velünk szemben, akkor inkább kikerüljük őket, vagy félre húzódunk. És akkor most az ilyenek miatt legyen rajta állandóan szájkosár? (Tudom megnevelni kell és kész, de makacsságát ismerve ez még marha sokáig fog tartani. :S )
2013. aug. 11. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!