Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség a kutyám etetésével...

Segítség a kutyám etetésével bajban vagyok?!

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos Bichon Havanese kiskutyám akinek vettünk először csirkés royal canin tápot mert azt mondták hogy azzal etetik (de közben nem is azt kapott)..Meg is ette nagyon is szereti csak így túl drága lenne :\ ezért vettünk szintén csirkés, pedigreet azt meg kevésbé eszi meg. Nem tudtok olyan tápot javasolni ami nem is olyan drága de minőséginek megfelel? Hasonló tapasztalattal rendelkező válaszát várom. :)
2013. aug. 11. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A pedigree egy kalap kaki.

Én ezt szoktam venni a yorkimnak, nagyon jó táp, és ez kb fél évre elég neki. Fél évente 5000 forint bele kell, hogy férjen...

[link]

2013. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Brit Premium, Josera, ezek például elég jó tápok és ahhoz képest nagyon jó az áruk. Leginkább netről tudod beszerezni, nem elég érte leugrani a boltba vagy a fresibe, de megéri.
2013. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De miért vettél Royal-t ha nem tudod megfizetni???


Amúgy a pedigree-nél minden jobb.A pedigree,chappi,darling,friskies meg ilyen túlreklámozott hulladékok tápok egy kalap trágyát nem érnek.


Netről rendelj kaját,mert sokkal olcsóbb.


Brit Care,Acana,Taste of the wild,orijen...stb.

Ezek között válogassál a neten és sokkal olcsóbban is jössz ki,mivel ezekből nem kell annyit neki,mert nem gabonával vannak tele.

Ráadásul kistestű a kutya,úgyhogy tuti nem zabál ki a pénzetekből.

2013. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Írtam hogy azért vettem neki royal canin tápot mert azt mondták hogy azzal etetik és nem akartam rögtön más tápra váltani mert attól elvileg hasmenése lesz. De köszönöm a válaszokat ezek közül majd próbálgatom melyik izlik majd neki a legjobban.:)
2013. aug. 11. 11:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt javaslom,hogy ne a kutya döntsön,mert válogatni fog,hanem a pénztárcátok,illetve,hogy látjátok-e a kutyán,hogy szép a szőre,nem fogy,nem hízik el,jó a kondija,és a kakija is rendben van.


Ja és ne cserélgessetek sok tápot,mert hasmenést okoz.EGY tápra álljatok rá.

2013. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen próbálunk ráállni egy tápra csak nehéz mert ha nem ízlik neki akkor vagy nem eszi meg vagy ha éppen nem figyelünk a másik kutyusunk kajáját lopkodja.. :D csak ugye az már felnőtt táp ezért nem engedjük neki...
2013. aug. 11. 14:48
 7/11 anonim ***** válasza:

"ha éppen nem figyelünk a másik kutyusunk kajáját lopkodja"


A kutya etetése nálunk -és azt gondolom a legtöbb kutyatartónál- így néz ki. Lerakom a tálkát, belerakom a kaját. Ha azt mondom, hogy ehet, akkor elkezd enni, és megvárom amíg befejezi. Ez az enyémnél kb fél perc.

Legyél ott, és ne engedd, hogy a másik tálkájából egyen.

2013. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát csak a másik kutyusunk nem eszi meg rögtön a kajáját sokszor hanem otthagyja "hogy majd később" így hogyha a kicsi vagy befejezte a kajáját (ha megeszi egyáltalán) és megy a másikéhoz, vagy rögtön oda megy.. :D
2013. aug. 11. 17:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Mind a 2 kutyánál ezt kell tenni.Lerakod,eszi,ha nem ette meg mindet akkor felveszed.Így a válogatásról is leszokik,és a kajáról sem ő dönt.Merthogy te vagy a falkavezér,neked kell dönteni az ételről.Kövi. etetésnél lerakod ugyanúgy,ha éhes lesz,mert már nem tudott nassolni,akkor meg fogja enni az egészet és nincs ilyen baj.
2013. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van, olyan nincs, hogy "majd később" Most van kajaidő, most kell enni.
2013. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!