Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A foxink tegnap délután...

A foxink tegnap délután kb15-20 szem patkánymérget evett, nem tudtam orvoshoz vinni meg hívni csak ma délelőtt, kapott a mérgezést követő 5 percen belül közel másfél liter tejet, hánytatni nem tudtam. Ma az állatorvos több injekciót is adott. Túléli?

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha szerencsétek van,igen.Attól függ,mennyi méreg szívódott fel.Figyelni kell a tüneteket.

Ilyen esetben nem szabad megvárni,hogy másnap orvost tudjál hívni,hanem AZONNAL vinni kell a legközelebbi elérhető orvoshoz akár tömegközlekedéssel is.

A tej nem sokat használ.

2013. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Miert nem mosatod ki a gyomrat? A tejtol nem lesz jobban! Ez a fajta mereg kutyaknal macskaknal nem hat annyira gyorsan mint a patkanyoknal!
2013. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tegnap délután a szüleim elmentek itthonról a hátsó udvarra zártuk nem tetszett neki,utána ugrott ki valahogy az első udvarra ahol voltak kiszórva patkánymérget ilyen piros kapszulaszerű, a falunkban egy állatorvos van,de ő is nagyon bunkó itattam vele sok tejet egyből 2 percen belül megláttam hogy baj történt próbáltam hánytatni, hasmenést előidézni de nem sikerült ma délelőtt egy másik faluba egyből elvittük ahol adtak neki 4 injekciót.délelőtt már nehezen vette a levegőt és remegett,esett össze..kb 1 órája pihen most mikor kimentem hozzá már csóválta a farkát eddig nem, az is jó jel hogy jobban van remélem
2013. aug. 11. 12:50
 4/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Honnan tudod, hogy csak 15-20 szemet evett meg?

Remélem túléli. Ebből az a tanulság, hogy máskor ne olyan helyre tegyétek ahol a kutya hozzáférhet.

2013. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

A patkány méreg vérzékenységet okoz, ha sokat evett belőle akkor mindenhol folyni fog belőle a vér.

Remélem nem így van.

2013. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért tudom hogy kb 15-20szemet evett belőle mert tudtam hogy honnan eszegette fel és ott kb annyi volt, nem vérzett sehol én is olvastam rengeteget ebben a témában tegnap tehetetlenségemben.Már lassan 2-3 órája benne vannak az injekciók, ezután is vérezhet?
2013. aug. 11. 12:57
 7/14 anonim ***** válasza:

A patkányméreggel az van,hogy akár napokig is tarthat,míg elpusztul tőle az állat.

Figyelni kell a nyálkahártyákat,ha nagyon halványak,az már rossz jel.

Belső vérzést okoznak ezek a szerek.

2013. aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És abban az esetben mit lehet tenni? Még megtudják menteni?
2013. aug. 11. 13:23
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Ha tegnap délután ette meg és ma még él, akkor valszeg túléli, hiszen ezek a mérgek hamar végeznek velük :/


Amúgy meg vigyázz a tejjel. Konkrétan nem tudom a patkányméreg milyen, de ha pont zsírban oldódó méregre ráitatod a tejet, akkor meggyorsítod a halálát...

2013. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ma nem is kaphat enni, úgyhogy nem adunk neki tejet. Most voltam kint nála pihen a levegőt már a reggelihez képest sokkal jobban veszi pici remegés de az lehet már csak a gyengesége miatt, néztem vérzést nem láttam sehol, hála ásított is jól beláttam a szájába semmi elszineződés minden rendben..csak pihenget szegénykém :(
2013. aug. 11. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!