Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak kézből fogadja el a...

Csak kézből fogadja el a kutyám a táplálékot. Ezzel növelem a dominanciáját?

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy mostanában nem eszik a kutyusom. Vagy nagyon keveset. Be van esve a hasa is már. Tegnap ezért kézből etettem meg a tányérjából. Ezzel a módszerrel az egészet megette. Ma is csak így sikerült megetetni vele.


De elgondolkodtam azon hogy vajon ezzel növelem-e a dominanciáját? Ti mit gondoltok?



2013. aug. 12. 07:13
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Önnmagában ezzel nem, inkább elkényezteted, és még válogatósabbá válik. Vidd orvoshoz, nehogy baja legyen, és azért ne legyen étvágya.... ha egészséges, de nem eszik akkor a szokásos 10 percre leteszed aztán elveszed módszert kell alkalmazni.
2013. aug. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egész biztos egészséges. Azt vettem észre hogy amióta használjuk a jutalom falatokat, azóta lett válogatós. DE akkor marad a 10 perces módszer :) Köszönöm!
2013. aug. 12. 07:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jutifalatot beszüntetni, lement a kánikula, alapos lemozgatás, este vacsora. 10-15 perc alatt ha nem ette meg a kaját, elvenni tőle. Másnap ismét alapos lemozgatás, este vacsora. Vize mindig legyen, és rendszeres mozgást biztosítani. Semmi kézből egyéb finomság, semmi pörkölt maradék. Következetesen elvenni a kajás tálat, ha nem eszik.
2013. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennek nincs köze a dominanciához.Vagy a meleg miatt csökkent az étvágya vagy betegség is okozhatja.Vagy annyi jutifalit kap,hogy nem elég éhes.
2013. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kézből etetést a kötődés kialakításához/erősítéséhez szokták használni, nincs köze a dominanciához.
2013. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kap mindig innen onnan finomat. A család többi tagja is mindig ad neki egy két finomságot. De akkor ezeket is beszüntetjük :)
2013. aug. 12. 08:04
 7/7 anonim ***** válasza:

A jutalomfalatot felejtsd el egy időre. Reggel leteszed elé a kaját, és mondod, hogy egyen. Ahogy írták, kapjon 5-10 percet (az én kutyám 15 másodperc alatt végez:D ) és utána vedd el.

Meg kell tanulnia, hogy az evés nem játék, és ez a kézből etetés tovább rontja a helyzetet.

Az, hogy kevesebbet eszik, tök normális. 2 hete marha meleg van, ilyenkor a legtöbb kutya nem eszik annyit.

2013. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!