Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyerekek hogyan, mennyi idő...

A gyerekek hogyan, mennyi idő alatt kapják el a kutyáktól a férgeket?

Figyelt kérdés

Szombat este hoztunk haza egy 3 hós pincsit. Àllitólag kapott féreghajtót. Ma reggel viszont észre vettem 1 fehér férget a kutya székletében. Most adtam neki egy negyed féreghajtót.

Ugye nem fertőz ilyen gyorsan? Van egy 4 éves egy egy 6 hós gyerkőc. A.


2013. aug. 12. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek a kutya kaihoz nyúlt, onnan pedig a szájába akkor ennyi idő alatt is elkaphatja. Ha ez nem volt akkor nem hiszem hogy gond lenne.
2013. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Imola Ágnes ***** válasza:
82%
A féreghajtó miatt ürül a szervezetéből, ez normális. A gyereknek nem lesz baja, csak mindíg figyelj oda a féreghajásra. Amúgy fontos tudni, hogy parazitákat sokkal de sokkal gyakrabban kap el gyerek pl. kilincsról, buszról, mosatlan gyümölcsről...
2013. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Amúgy gratulálok hogy gyerek mellé kutyát vállaltál, szellemileg és testileg is sokkal egészségesebb, fejlettebb gyerekeid lesznek:)
2013. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Fuuu,most megnyugodtam

A kakihoz egyàltalàn nem nyúlt hozzà a gyerek. Csak simizi és azt hittem úgy is el kaphatja.

Köszönöm :-)

Mi nagyon szeretjük a kuyikat. Ùgy is nevelem őket,h nem kell félni tőlük és szeressék őket. Szőrnyű amikor egy gyerek elkezd remegni a félelemtől amikor kutyàt làt. Sok ilyennel talàlkoztam màr....és ez a szülők hibàja.

Amúgy van egy 1èves mudink is :-) ;-)

2013. aug. 12. 10:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifejlett féreg volt a székletében,az azt jelenti,hogy az előző helyén nem kapott semmilyen kezelést.Ha a féreg orsóféreg volt,ami kutyákban nagyon gyakori,a talajba jutva még évekig fertőzőképes marad.A kölyöknek végig kell csinálni egy teljes féregtelenítési programot széles sprektumu féregtelenítővel,majd negyed évente egy alkalommal kapjon.Szerencsére jó immunrendszerű gyerekeknek viszonylag ritkán okoz problémát.A kicsivel egyidőben,a nagy kutya is kapjon féregtelenítőt.
2013. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!