Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiraktak két kölyök kutyát,...

Kiraktak két kölyök kutyát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tőlünk nem messze van az öregotthon, és az előtt van egy kis út, ami oda vezet. Ott tettek ki két kiskutyát a szemünk láttára! Először földhöz akarták őket vágni, de megláttak minket és gyorsan elhajtottak a kocsival.Megnéztem őket, morognak, ugatnak, bebújnak az esővíz elvezetőbe ( ami két árok közt van, ilyen henger alakú járat) A hangjukból ítélve kölykök lehetnek. Vittem nekik kis tálakat, vizet és ennivalót. Amikor hazaértem várom hogy mikor esznek. Több mint két óra telt el, csak utánna bújtak ki. Már 1hete etetem őket, reggel este megyek, még most sem barátságosak. Szóltam az öregotthonban is, hogy etessék, ittassák, szoktak is menni néha. Az egyik öregotthonban lakó bácsi mondta hogy elviszi szivesen az unokáinak mindkettőt is, de nem tudjuk elkapni őket. Nem akarjuk bántani őket szegényeket már eleget bántották. De hogy tehet valaki ilyet ebben a nagy kánikulában magára hagyni két kutyát? Semmi árnyék sincsen, valamelyik nap is a tűző napon ugráltak, játszottak.

2013. aug. 12. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szegénykéim.:(


Valahogy kapd el őket, nem tudnak nagyot harapni még.

Nehogy kiszaladjanak az útra és elüsse őket valami.

Fogd meg őket, és add örökbe valakinek, ha te nem tudod befogadni őket.

2013. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van az a bácsi aki szivesen elviszi az unokájához, meg van más is aki szivesen befogadja. Dugjunk be valamit a lyukba, hátha a másik oldalt kiszaladnak?
2013. aug. 12. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ételūkbe kellene nyugtatót tenni,sedalint mondjuk,úgy könnyebb lesz megfogni őket.
2013. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:

Az egyik legfontosabbat már elmulasztottátok: a rendszámot felírni, a rendőrségen feljelentést tenni.


Ha valóban lenne befogadójuk, csak be kellene fogni őket (azért azt remélem tudja a bácsi, hogy ilyen szinten szocializálatlan kölykök nem gyerek kezébe való). Akinek van ideje (nektek, öregeknek, stb) próbáljon a kutyák közelében maradni, miközben valami extra finom kaját tesztek ki, távolabb a búvóhelyüktől. Kis sedalint kellene a kajába tenni, majd a búvóhelyük felől megakadályozni, hogy visszamenjenek, jó, ha van egy segítőd. Ha esetleg nem ennének eleget ahhoz, hogy kidőljenek, egy nagyobb pokrócot rájuk dobba biztos el tudjátok őket kapni. Én ettől függetlenül leszedálnám őket otthon, mert nagyon sok segítséget jelent a későbbiekben, ha az ember közelében, ölében ébred fel a kutya és már első nap rájön, hogy a közelségtől nem kell félni.

2013. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!