Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kérdés? (Többi lent)

Amstaff kérdés? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2 év 2 hónapos staffim. Mondhatni "tökéletes" kutya.Más kutyákkal remekül kijön,birka türelme van a kölyök kutyákhoz is.Hagyja hogy nyúzzák,cibálják,soha nem bántott és nem is bántana mást.

Kb. 1,5 éves korában ivartalanítottam (kan). Azóta változott meg,addig nagyon pörgős volt,le sem lehetett lőni.Viszont azóta nagyon lenyugodott,aminek kezdetben nagyon örültem,viszont így fél év elteltével eljutottunk odáig,hogy már semmi nem érdekli.

Játszani alig akar,velem kb egyáltalán nem,vagy más emberrel...a másik kutyánkkal,aki még kölyök (11 hónapos menhelyi keverék) azzal szokott játszani,de vele is csak pár percig.

Van egy kötelük,amit nagyon szeretnek,ha nem adom a szájába,csak a kicsi rohangál vele,akkor nem is érdekli,nem fut utána.Ha a szájába adom,a másik felét meg a kicsinek,akkor elhúzogatják egymást,de kb 5. perc után inkább lefekszik.


Orvoshoz rendszeresen járunk,igaz nagy kivizsgálás még nem volt,de eddig nem is gondoltam betegségre.

És nem csak a melegtől volt,mert az elmúlt fél évben ez folyton előjött,most meg már nagyon feltűnő.


Enni eszik rendesen,a kedve is olyan,mint volt.Csak,mintha iszonyú lusta lenne és nagyon sokat fekszik.Ez pedig szerintem egy ilyen fiatal kutyánál indokolatlan.


Valakinek valami ötlet?


Köszönöm


2013. aug. 12. 13:26
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem biztos, hogy az ivartalanításhoz van köze, lehet valamilyen izületi problémája...vagy valami fájdalom,,, szerintem vizsgáltasd ki:)
2013. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A diszpláziától rettegek nagyon,viszont a szülei szűrve voltak dp-re is.


Attól függetlenül ő lehet dp-s?


Köszönöm a választ!

2013. aug. 12. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg akkor nem lehet. De nállunk pl az volt a gond hogy a könyökénél letört egy porcdarab, ez fájdalmat okozott neki. Mi nem is vettük észre a mozgásán, de a doki egyből kiszúrta hogy az egyik lába merevebb kicsit.
2013. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Attól, hogy a szülei voltak szűrve, még simán lehet dp-s, hiszen az esetek nagy többségében a nem megfelelő tartás miatt alakul ki (elhízás, túl sok/túl intenzív mozgatás, lépcsőzés). De, ha dp-s lenne, az szerintem már feltűnt volna neked.. gondolom.
2013. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, a dyslasia öröklődő fejlődési rendellenesség amit a rossz tartási körűlmények még súlyosbíthatnak.

[link]

2013. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincs elhízva,29-30 kg,de nem látszik annyinak..a dokinő mindig megdicséri,hogy jó kondiban van.Minőségi táppal etetem,minden nap sétálunk, másfél éves kora előtt nem csináltam vele semmi megerőltetőt.Azóta fokozatosan bicikliztünk,de a legtöbbet úsztunk,hogy kíméljem.Az úszástól nagyon szépen kiszélesedett és azt a mai napig szívesen csinálja.


Egyébként a kertben van,nem hiszem hogy ott "kárt tenne" magában.10-12 hónapos koráig kapott zöldkagyló kivonatot és szintén prémium táppal etettük.

Allergiája nincs,egyéb betegsége sincs.Illetve nem tudunk róla.


Viszont meg szeretném nyugtatni magam,így dp szűrésre is elviszem.Valaki egy kb. árat tudna mondani?

Ha csípő + könyök szűrést is kérek,akkor az elvileg 5 felvételt jelent + altatás??


Köszönöm

2013. aug. 12. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyban függ az ár attól hogy hol csináltatod. Nekem kb 20 ezer volt a röntgen, plusz az értéeklés. Könyökről 2 felvétel készűlt, csìpőről egy. Az meg hogy ketben van nem tesz kárt magába, hááát nem tudom. Gondolom hordtad sétálni? Nállunk játék közben esett olyan rosszúl hpgy a könyökén letört a porc. Egyébként a mozgékonyság is egyed függő, nekem boxerem van ami elég pörgős fajta. Az enyémet kivéve. Ha este elviszem másfél órára, másnap estig alszik:-) Nem beteg, a műtét is remekűl sikerűlt, perémium táp, sok nyers hús, zőldkagyló nállunk is megvan. Lusta a szentem.
2013. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen,megyünk sétálni minden nap,nyáron úszni is.Mindkettőt szereti,csak már nem olyan pörgősen csinálja,mint fél éve.


De a biztonság kedvéért,elmegyünk dokihoz a dp szűrést is megcsináltatom,ha nincs semmi,akkor meg ellustult és kész..:)

2013. aug. 13. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!