Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kellett volna reagálnom...

Hogyan kellett volna reagálnom? (köszi, ha elolvasod) mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

1,5 éves nagytestű kankutyámmal sétáltunk a helyi tó partján, pórázon volt. odaszaladt hozzá egy idősebb kan kutya, némi szimatolgatás után megtámadta az enyémet. kb azonos méretűek.

a póráz teljesen laza volt, barátságos hangon szólítottam meg a kutyát.

a bunyóba nem avatkoztam, fellöktek, ahogy egymásnak ugrottak.

amikor a kutyám rájött hogy mi is történik megharapta a másik kutya nyakát. ekkora felálltam már és elhúztam és a másik kutya gazdája is odaért. (idős bácsi)

rosszul reagáltam, hagynom kellett volna, hogy rendezzék le egymás között?

nem védekezésül mondom, de a bácsi kutyája támadott először.

még nem kerültünk ilyen helyzetbe ezelőtt, hazafelé úgy láttam, hogy nem tud a kutyám ezzel mit kezdeni, mintha összezavarodott volna.


2013. aug. 12. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%

először is. tanuld meg a kutyák testbeszédét, mert bizonyosan volt anna előjele is mielőtt nekitámadt a kutyádnak.


a másik. a legegyszerűbb ha ilyesminek eleve nem adod meg az esélyét. tehát ha kérdetlenül jönne egy kutya akkor a tied láb mögé. felszívod magad mint a hulk és jó nagyot rámordulsz. a szöveg lényegtelen.


harmadik. mivel sajnos nem túl jól kezelted a helyzetet valószínű hogy innentől a kutyád agresszívan fog reagálni vagy minden esetben, vagy egyes esetekben. pl. olyan nemű kutyákra amelyikkel a balhé is volt, olyan méretű kutyákra sőt akár még olyan színű kutyákra is megeshet.

2013. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Jól tetted, hogy közbe avatkoztál. Vannak helyzetek, amikor van egy kis kakaskodás, de írtad, hogy a kutyád megharapta a másik kutya nyakát, és ez már nem játék. Az ilyen helyzetekben, ha komolyan összeverekszenek, sokszor a gazdik nem is tudják őket szétszedni. Neked szerencséd volt (vagy ügyes voltál, nem tudom:)

Szerintem nincsen gond, a kutyád ettől nem fog megváltozni. Amennyire Tőletek telik, igyekezzetek az ilyen helyzeteket elkerülni.

2013. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


igazából a másik kutyával majdnem párhuzamosan álltak, csak a fejük más irányba.

mindketten csak álltak, aztán a másik kutyus támadott.

az egész nem tartott tovább szerintem 15-20 másodpercnél.

2013. aug. 12. 14:39
 4/24 anonim ***** válasza:
39%

Látszik nem láttál még kutyákat bunyózni úgy Isten igazából... MINDIG avaktozz közbe, amikor csak tudsz.

Az első kommentelő meg hülye, ha rávisítasz a másikra (ha nő vagy... gondolom az vagy, vagy fiatal :P) mert a kutyád alapból meg akar védeni. Láb mellé leültet, nyugodtan, szépen beszélni hozzá.

A kutyák meg mindig furán néznek egy-egy bunyó után. Főleg ha ő nem szeretett volna boxolni.

2013. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha bunyó van, én első körben rájuk ordítok. Nálunk ritka az, amikor ez nem használ. Persze ez függ a másik kutyától is. Ha a kutyám támadna (amire még soha nem volt példa), menne a lecseszés, a bünti. De csak azért, mert megvédi magát, nem cseszném le.
2013. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Bunyónál első mindig az ordítás. Mintha fába szorult féreg lennél. HA nem megy, akkor meg a verekedést kezdő kutya elpáholása a picsbe...
2013. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Az első kommentelő meg hülye, ha rávisítasz a másikra "


tényleg? érdekes nem egy kutyával meg tudtam így értetni hogy nem szívesen látott vendég és nem is jött közelebb. mellesleg nem sikítozásra gondoltam..... de biztos te meg hagyod hogy a szerencsétlen kutyád védje meg magát ahogy akarja. gratulálok neked, jó gazda vagy.

2013. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A visítás és az ordítás között van némi különbség. Nekem is bejött eddig az ordítás.
2013. aug. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 ödi2 ***** válasza:
100%
Első reakciód, mindig a védés legyen. Egy hangos és erős HÉ! elég figyelemfelkeltő és azonnal mögéd,melléd rántsd a kutyát, így kialakítasz egy közös teret, amit a másik kutya nem fog azonnal támadni. Ekkor ismételd meg hangosan a HÉ-t vagy egy erőteljes NEM-et mondj és maradj higgadt, urald a helyzetet, ne hajolj le, ne kezdj hirtelen mozdulatokat, egyszerűen állj egyenesen és határozottan és a saját kutyád fogd a lábad mellé az idegen kutyával pedig állj szembe, de ne szemkontaktusban, inkább a vállát nézd és akkor látod a mozgását, de nem keltesz benne agressziót... Ismerkedésnél, mindig figyeld az idegen kutya nyakát és vállát, mert támadás előtt ott feszül meg először az izomzatuk és ha észlelsz gyanúsat akkor kiálts rá egy határozott nemet és állj ki. Inkább tévedj 5x mint ilyen helyzetbe kerülj ismét. Ha nincs gond, akkor úgyis ismerkednek tovább, de tudatukban lesz, hogy TE vagy a főnök ott.
2013. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Akár minden helyzet más és más lehet. Több kutyával is éltem már "közös háztartásban" ;-), így személyes tapasztalatom is van. Az egyik kutyus egészen máshogy reagált, mint a másik eb.

A helyzeten is sok múlik és a kutyák pillanatnyi kedvén.

Mindenesetre egy szájkosár lehet a kezedben és ha látod, hogy helyzet van, akkor gyorsan rá tudod adni az ebre.

A másik kutya gazdijának is lehet javasolni azt, hogy hordjon magánál szájkosarat.

A kutyatartóknak jó, ha ismerik a vonatkozó jogszabályokat is. Jó lenne, ha utána tudnál olvasni, hogy mely esetekben kötelező a szájkosár használata.


Azért arra is vigyázz, hogy te ne sérülj meg. A lábamat biztosan nem tenném két verekedő kutya közé. Inkább, ha van kéznél egy vastag bot, akkor azt. (Nem tudom, hogy betonon vagy zöld területen szoktatok-e sétálni, betonon valószínűleg nehezebb botot találni.)


Az is előfordul, hogy az egyik kutyán van szájkosár, a másikon nincs. Így az egyik végül is hátrányosabb helyzetbe kerül, mivel nem tud védekezni. (De azt nem tudom, hogy ezt a jog hogyan veszi figyelembe.)


Én azt csináltam, hogy ha láttam, hogy olyan kutyus közeledik, akivel esélyes, hogy harc lenne, akkor gyorsan irányt váltottam. Erre jó figyelni. (Prevenció ;-))


Mindenképpen hasznos lenne, ha el tudnál olvasni néhány kutyákról szóló könyvet.

2013. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!