Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól cselekedtem?

Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos bolognese kutyám.Tudni kell róla,hogy nem 100%osan behívható és NEM fél a kocsiktól.

Ma kint ültünk a kertben,amikor elkezdtek ugatni a szomszédban a kutyák,mivel éppen kutyát sétáltatattak (egy border colliet) és ezért az enyém is előreszaladt a kapuhoz.Én mentem utána,arra viszont nem gondoltam,hogy nyitva van a kapu.Na erre a kutyám kiszaladt és ment a border collie után.Én annyira megijedtem,hogy gondolkozás nélkül szaladtam utána és 1-2 felszólítás után ölbe kaptam,mivel se póráz nem volt rajta se semmi és a nyílt utcán voltunk ezért bármikor jöhetett volna egy autó.Erre a border gazdija mondta,hogy nyugodtan tegyem le stb..én magyaráztam neki,hogy az autók miatt félek letenni,nem a kutyája miatt,de látszott,hogy hülyének néz,hogy mit babusgatom a kutyám.Ti mit tettetek volna a helyemben?


2013. aug. 12. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Ha a border az úton ment, akkor nem sok autó mehet arra. Ha meg a járdán, akkor a te kutyád miért menne az útra, hisz a másik után szalad...? Ha elhagyatott helyen laktok, akkor tényleg butaság volt felkapni, ha viszont a főút mellett akkor inkább kapd fel, mint hogy elüsse.
2013. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna felkapni, mivel ezzel csak a hülyeséget rögzíted be a kutyába. Simán csak meg kellett volna fogni és megvárni, míg a kutyás elhalad, aztán hazamenni. Ha a kutya után szalad, akkor valszeg nem a kocsikkal foglalkozott volna.


Tegnap röhögtem épp egy nagyot (persze már kínomban, a sok hülyétől), mert sétáltattam a vizsla keverék kutyámat, és az egyik helyen a járdán beszélgetett 3 illető, és volt az egyiknél egy yorkie. Na, gondoltam magamban olyan 20 méterre tőlük, hogy biztosan ölbe kapja a kutyát, mire odaérünk. Hát... még vagy 10 méterre jártunk, fel is kapta az ölébe és még arrébb is sétált vele, de közben a kutyáját felénk fordította. A kutya persze őrült ugatásba kezdett, mire pátyolgatva próbálta elhallgattatni (jajj Prüntyőke nem szabad... stb.), a másik két személy jót szórakozott az egészen.

Na, az ilyen felkapásaiddal te is ezt fogod elérni. Azt fogod elhitetni a kutyáddal, hogy ő mindenkinél erősebb, aztán majd ha egyszer nem tudod felvenni, akkor meglesz a baj...

2013. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A házunk előtti kis úton,ahol közlekednek autók,persze közel se annyi,mint egy főúton,de simán megeshetett volna,hogy jön egy.A border az úton ment,mivel nincs járda,de ha jön egy autó,akkor félre állnak a füves részre.
2013. aug. 12. 16:13
 4/11 A kérdező kommentje:
Mégegyszer hangsúlyozom,hogy NEM a másik kutya miatt kaptam fel,hanem a baleset veszély miatt.A borderes gazdi pedig nem készült elhaladni,hanem megállt az út közepén...
2013. aug. 12. 16:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem felkapni kellett volna, hanem megfogni a nyakörvét és visszavinni a kertbe. Képzeld azt, hogy a kutyád egy bernáthegyi, és úgy csinálj vele mindent, mintha nem tudnád csak úgy ölbe kapdosni.
2013. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem volt rajta se nyakörv,se semmi,mivel otthonra nem adom rá,nehogy kikoptassa a szőrét meg nem is kényelmes.A szőrét pedig nem szerettem volna kitépni.De akkor legközelebb így teszek.:)
2013. aug. 12. 16:20
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Most egyszeri alkalommal tök mindegy, hogy mit csináltál, lényeg, hogy a veszélyhelyzetből azonnal eltávolítottad a kutyát!!!

De sürgősen tanítsd meg, hogy a kapun NEM megyünk ki engedély nélkül, és hívásra MINDIG visszamegyünk a gazdihoz. Az élete múlhat rajta!!!

2013. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Igazából ritkán hagyjuk így tárva nyitva a kaput...ha be van csukva,akkor is kiférne rajta,de akkor sosem megy ki.A behívást pedig még nagyon kell gyalorolnunk.:( De rajta vagyok az ügyön.:)

2013. aug. 12. 16:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazából túl sok választásod nem volt. Vagy szóval visszacsalogatod, vagy ölben vissza viszed.

De gyakorold vele, hogy kint bármilyen inger van, nem mehet ki ha te nem engeded. :)

2013. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem jött oda,amikor hívtad,sok választásod nem volt.Gyakorold a behívást ingergazdagabb környezetben is.
2013. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!