Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetés? Eddig még senki nem...

Etetés? Eddig még senki nem írta, de talán nem is olyan hülye ötlet.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a kutyám a husihoz kaphatna babáknak való pürét, almás csirkés. répás,rengeteg féle van és azok gondolom elég egészségesek,ha a kisbabák megehetik akkor a kutyámnak is jó lenne nem? Azért gondoltam rá, mert egyszerűbb lenne azt venni mint külön a zöldségeket és még turmixolgatni mindennap. Ti mit gondoltok? Adnátok ilyet a kutyátoknak?
2013. aug. 13. 08:59
1 2 3 4
 1/31 Imola Ágnes ***** válasza:
11%
Nem, és nyers húst sem...és rám ugorhatnak a BARF osok, hogy az az egészséges.... mert természetes környezetében is azt ettek...csak senki nem gondol arra, hogy a ma beszerezhető húsban és csontban lerakódik a sok tápszer, hormon, a zöldségekben a vegyi anyag stb..
2013. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Figyi.Én úgy csinálom, hogy a turmixot kis adagokban lefagyasztom és 1 hónapig nem kell tökölni vele.Én jégkockatartóban szoktam, de lehet valami nagyobb dologban is .

Kedves első.Mert szerinted a tápba milyen hús van???Abban nincs hormon meg semmi szerinted?Elmondanám fehérjefeldolgozóban dolgozott apám és ő mondta, hogy a dögöket!! teszik a kutyatápba.Na erről ennyit.

2013. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Imola Ágnes ***** válasza:
35%
Bocs, nem táppal etetem, hanem általam főtt kajával...amúgy a tások is különböznek... nekem is van ismerősöm, aki gyárban dolgozott...
2013. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

És azt egyébként miből gondolod hogy ha megfőzöd neki a dolgokat, az egészségesebb? Azokból kifő a vegyszer/tápszer?


Amúgy a babapürékkel az a gond, hogy sokban van cukor, ha ilyesmit adsz, nézd meg jól az összetételét.

2013. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Ja hogy a főtt húsban nincsennek meg ezek az dolgok? Érdekes teória:-)

Esetleg csak zöldséget kap?

2013. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg ne told feleslegesen tartósítószerekkel a kutyádat. Ha rászánsz egy hónapban egy órát, hogy előkészítsd a zöldségeket, az sokkal egészségesebb és még olcsóbb is.
2013. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

Mi állatorvosi javaslatra bébipapiztunk kb fél évig.

Maga az elgondolás,szerintem nem rossz,de anyagilag baromira megterhelő,ha nem a legolcsóbbat akarod neki venni,hanem mondjuk a Kecskemétit vagy a Hipp-et.


Nálunk allergiás volt kb mindenre a kutya,ezért viszonylag sok tápot kipróbáltunk,de azoktól folyamatosan ment a hasa,így a doki egy jó hosszú diétát javasolt.Rizs+hús (főtt)+ ez a bébi kaja.


Szép volt a szőre,a súlya rendben volt,széklete rendben van.Majd szépen átálltunk a Brit Care hypoallergén tápra,és lekopogom azóta is azt eszi.


Viszont ő egy nagyobb testű kutya (20kg),ami napi 2 etetéshez 1 üveg kaját jelentett,plusz a hús..és még van másik kutyánk meg 3 macskánk,szóval nálunk nem fért bele a napi 450 Ft csak ERRE a kutyánál.Így lett hypoallergén táp a vége.


Illetve még annyit,hogy rá vannak írva,hogy milyen idős kortól ajánlottak a babáknak,és ha jól emlékszem,akkor a 4 hónapos kor felettieknek valót kellett venni.És nem is lehet az összes ízesítést.Meg a legcélszerűbb,ha abból is a húsos+ valami fajtát választod.


Az első válaszolóhoz meg annyit fűznék hozzá, (nem vagyok BARF-os) hogy szerintem ennyi erővel az előre gyártott tápokban is vannak bőven olyan dolgok,amik nem feltétlen kellenének bele.De ebbe bele kell törődni a tápos és BARF-os etetésnél is.

2013. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Imola!


A BARF-osok nagy többsége normális helyről szerzi be a húst. Nem kell még a széltől is óvni őket egyébként...

2013. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Illetve még nevelhetsz csirkét, illetve termeszthetsz zöldséget, akkor tuti egészségesen fog étkezni a kutyád. :)

Csak nem sokaknak adatik erre lehetőség.

2013. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Imola Ágnes ***** válasza:
36%
Nem a széltől óvom...csak tudom, hogy nem véletlenül allergiás a legtöbb kutya a csirkecsontra/húsra.ugye lenne még a disznó, amit nyersen kutyának nem szabad adni. ott van még a lóhús, ami bár mehet nyersen...de az nekem háziállat... természetes zöldséget kap, főve vagy nyersen...de kertit, nem piacról szerzettet. Húst onnan eszik ahonnan mi, általában disznút (szintén házi vágás...de azt is főve), emellett rizset....előző kutyám 13,5 évesen halt meg szívelégtelenségben, soha semmilyen szervi baja nem volt, és ezen az étrenden élt. Jelenlegi kutyáim is nagyon jól reagálnak erre, soha nem volt gondom étvággyal, vagy allergiával (bár a mostani szukám egyszer kukoricát kapott, arra alergiás). A csirkét sajnos háznál is tápszerrel etetik...ezért az enyémek soha nem kaptak sem csirkehúst, sem csirkecsontot.....
2013. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!