Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Berni pásztor kutya jó házőrző?

A Berni pásztor kutya jó házőrző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a Berni pásztor jó házőrző-e?

+ Az hogy halottam hogy "betegesek"

Ha nem ajánlanátok akkor milyet inkább? fontos lenne a tanulékonyság és a házőrzés! Egy labrador német juhász mellé kellene!(ő is elég erősen őrzi a területét,és nagy testű is csak nagy helyet kéne). Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2013. aug. 13. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kimondottan házőrző, legalábbis akiket én ismerek, azok elég barátságos és irtó lusta kutyák. :) Házőrzésre kifejezetten én kaut vagy sarplaninacot, vagy közép-ázsiai juhászt gondolnék, vagy mondjuk kuvaszt.
2013. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Vagy hovawartot, ők elég okosak, úgy tudom.
2013. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ők nem arra valók.


Házőrzésre kau, KÁJ, kuvasz, komondor, moszkvai őrkutya ajánlott, de velük is foglalkozni kell, nem lehet csak úgy betenni a kertbe és elvárni, hogy őrizze...

2013. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
A berni pásztor nem igazán házőrző.
2013. aug. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jó házőrző vagy sem nem tudom.

Nem igazán ismerem egyik fajtát se, max csak láttam.

Berni pásztorra azt sejtem egy kényelemsen mozgó kutya.

De azt is gondolom attól függ milyen társkutya van mellette. Ha egy örökmozgóval " zárjuk " egy udvarba, átvesz annak a szokásaiból.

Biztosan lesz majd hozzáértőbb válasz is...

2013. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Nekem volt bernim. Arra figyelj, hogy csak tenyésztőtl vásárold! Én anno szaporítótól vettem, de életem legnagyobb hibáját követtem el. Nem tudott normálisan játszani kutyákkal, ha eldobtam a játékát ijedtében összepisilte magát. Soha nem bántották, de mégsem tudott játszani, még kicsi korában sem. A hab a tortán már az volt, amikor nekifordult a hugomnak (9 éves)és a nagyszüleimnek is. Onnantól csak akkor lehetet hátat fordítani ha ott voltam a kutya közelében. Szégyen,nem szégyen elajándékoztam egy jó ismerősömnek. Nincs se gyerek, se idős. Amúgy jólnevelt volt, kézjelre feküdt, ült, póráz nélkül sétált, kaját sem fogadta el idegentől. Tökéletes lett volna. Ha nem szaporítótól lett volna. Mielőtt belekötne valaki, kiképző is ezt tanácsolta. Ő állapította meg az idegrendszeri gyengeséget is.
2013. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Igaz, ami igaz, tényleg nem elsősorban házőrzők. De bernim van, és megvédi, ami az övé. Amíg én nem engedem be az illetőt, addig hozzánk be nem jön senki, annyira félnek tőle, és annyira erősen fogja az idegenek. Ha barátságos vagy az érkezővel, ő is az lesz, ha nem, ő sem. Száz százalékig megbízom a kutyámban, ellenem sosem fordulna, viszont bizonyította, hogy megvéd, ha baj van. Nem támad, csak védekezik ha támadják. Már a 2. bernit tartom, és csak ajánlani tudom. Jó nevelés és szoktatás mellett bárkivel kijön(értsd állat, ember, gyerek). De tényleg csak tenyésztőtől vedd a kutyát, igaz jóval drágább, de később megtérül, hidd el. Kölyök korában érdemes csonterősítő vitaminokat adni nekik, mert diszpláziára eléggé hajlamos fajta, de ezeket egy tenyésztő úgyis elmondja. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan privátot. Egyébként nem betegesebb, mint a legtöbb kutya, legalábbis nálam.
2013. aug. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát bizony, sok butaságot is össze írtak itt a berniről, különösen az, aki nem értett a kutyához, és a szaporítóra fogta a saját hiányosságát! Az a lényeg, hogy házőrzési céllal, ne bernit keress!
2013. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a kölyökkutya mindegy milyen fajta, jó ha kap csonterősítőt.

Milyen élelmiszerrel adhatjuk még nekik az a " bogyókkal " együtt?

Vagy inkább az állatorvossal kell ezt megbeszélni az adott kutya alkata miatt??

2013. szept. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bayern26 ***** válasza:
Öszintén!Ti nem értettek a Beni pásztorhoz.Én nekem volt már 2 is.
2015. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!