Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a macskázásról? Félek hogy elkapja egyszer.

Figyelt kérdés
1 éves magyar agár - fox terrier keverék kutyám van. Sajnos az utóbbi időben nagyon elkezdett macskázni. Félek hogy vagy az útra fog kiszaladni egyszer miatta, vagy elkapja. Már kétszer nem sokon múlt, csak elcsúszott. Pár hónappal ezelőtt még simán lehívtam róla, kölyökként.
2013. aug. 14. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy szalad ki az útra??Vedd pórázra, ne engedd ki az útra.Az enyém is elaszaladna ha hagynám.
2013. aug. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Macska után, ha olyan helyen szúr ki egyet. Bár ilyenre még nem volt példa, de jobb félni mint megijedni. Általában csak a kertes házaknál kergeti őket.
2013. aug. 14. 08:48
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogalmazásodból ítélve a kutyád serdül. Nos, sajna ez ezzel jár, hogy hajlamosak "elfelejteni" olyan dolgokat, amiket kölyökként megtettek. :S

Nekünk van itthon kutya és macska is (nagyon jól kijönnek) de kint mégis megkergeti a macskákat a kutyám. Én amúgy is csak olyan helyen engedem el a kutyust, ahol nem jár kocsi, bicikli stb. Szóval ha meg is kergeti (akkor sem szokott messze menni), akkor sem lehet baja.


Persze azért ha lehet, tedd pórázra a kutyát ilyenkor. Valamint én azt szoktam csinálni, hogy kint tréningelünk, míg a kutya el nem fárad. Közben pedig ha meglátok egy cicát, el tudom terelni a kutya figyelmét és így nem kergeti meg, mert észre sem veszi. :)

2013. aug. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk ezzel nem volt problémánk, mert kölyökkorában elkapta a kutyám egy macska, és rátámadt, emiatt azóta is fél tőlük kicsit. De ha pórázon van, és elindulna, azonnal tudod tiltani, ha elég határozott vagy, pár alkalom után már póráz nélkül is biztonságosan le tudod állítani, mielőtt elindulna, ha a közeledben van. Csak még azelőtt kell cselekedned, hogy megindulna, mert olyankor megsüketül...
2013. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!