Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 eves golden retriever...

1 eves golden retriever kutyam melle szeretnek venni egy masik kutyat. Egy olyan kutyat ami orzi a hazat es a goldent is. En moszkvai orkutyara gondoltam. Megfernenek egyutt? "Elvadulna" idovel a golden?

Figyelt kérdés
Velemenyeket kernek ha valaki hasonlo helyzetbe van. Koszi!

2013. aug. 14. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem totál mindegy, hogy milyen fajta kutyákat tartasz. Nem az az elsődleges szempont a nevelésükben. :) Kutyaként kell nevelni őket, nem fajtánként és akkor sosem lehet gond. :) :)

Persze ki kell elégíteni az adott fajta igényeit, amik eltérhetnek. De úgy értem, hogy ha letiltod a kutyádat, azt ugyan úgy kell mindegyik fajtánál. :)


Ha szeretnél olyat és a goldit most sem neveletlen, akkor vágj bele, de persze nézz utána a fajtának stb stb stb.

2013. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem biztos, hogy fel vagy készülve egy hasonló kaliberü kutyára.... szerintem beszélgess el személyesen egy kiképzővel erről... talán a komondor jobb megoldás lenne.... jobban igazodik a gazdához, kevésbé önfejű, ösztönből védi a házat....
2013. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A két kutya szerintem ég és föld.

Egy goldent talán még nevelni sem kell, alapból egy engedelmes kutya, ellenben egy olyan fajtával mint a moszkvai várhatóan nem lesz könnyű dolgod.

Az biztos egyébként hogy a golden átfogja tanulni tőle az őrzést.

Őrzi a goldent is, ez tetszik :D

Nem ismerlek de szerintem ne próbálkozz evvel csak akkor ha biztos vagy magadban, pont most volt egy ilyen kérdés hogy vad moszkvait hova passzolják el, mert nem bírnak vele. Ott van még a nemek kérdése is, meg hogy kölyök vagy felnőtt, meg a kiskutyák kivédése.

2013. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ödi2 ***** válasza:

Inkább komondor vagy berni pásztort válassz, mert a kérdésedből ítélve a moszkvai, egy kissé nagy falat lenne. Ne sértődj meg, nem bántásból írtam ezt, de 25 éve nevelek és képzek kutyákat, a moszkvai nem kis falat...:)

A komondor és a berni is kiválóan képezhető és nevelhető család centrikus kutyák, ugyanakkor kőkemény pásztor kutyák, amik alkalmasak a család és vagyonotok védelmére. Fontos a jó helyről választott kutya, megfelelően szocializálva és mondjuk egy kutyaovi, de ezen felül tényleg csak a személyes kapcsolat kialakítása és a falka hierarchia betartása a dolgod ezekkel a fajtákkal. Biztosan jól meglennének a goldennel is, az erő viszony már 6 hónapos koruk körül úgyis eldöntik...:)

2013. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!