Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF "kezdőcsomag"? Honnan? Mit?

BARF "kezdőcsomag"? Honnan? Mit?

Figyelt kérdés

Teljesen nem tudunk húsos etetésre váltani, de egy-egy ilyen hetet beiktatnék a kutyák étrendjébe. Viszont minél többet olvasok erről a BARF-ról, annál kevésbé világos :D Mármint a hús-zöld arány az tiszta, a mennyiséget is kisakkozom, csak a kiegészítőkkel vagyok bajban, a mindenféle olajokkal meg vitaminokkal. Ki mit használ, honnan szerezte be, és hogyan adagolja? Érdemes mindenfélét beszerezni, vagy ha úgyis csak ritkán etetek így, akkor elég csak néhányat venni, és ha igen, melyikeket érdemes?

+1: A zöldellenes kutyája torkán ki hogyan tolja le a zöldséges napot? :P



2013. aug. 14. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ilyen ímmel ámmal Barfozni elég érdekes.Egészében kéne átállni, mert a pozitív hatása nem fog kijönni.

Almaecet:spárban, akármelyik boltban van

Lucernapor:biobolt

Halolaj:állatos bolt, net, de sima halolaj kapszula is jó(1000mg-os)én ezt ajánlom, mert a lazacolaj megfog romlani hamar, ha csak ritkán használod.

Zöldkagyló kapszula:én netről rendeltem, embernek valót amiben sok a GAG és 500 mg-os- [link]

én ezt vettem nagyon jó, és van hozzá halolaj kapszula amiben más nincs csak halolaj meg egy kis E vitamin


ezek az alapok amiket én beszereztem.


Zöldségellenesnek nem tudom az enyém szereti.Én turmixolom.Répát kell megpróbálni vagy az almát elsőnek mert azok édesek és szeretik az ízét.

2013. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ja lemarad az adagolás:

úgy kell nézni az összes kiegészítőt mivel emberi, hogy 60 kilóra van kalibrálva az adag.az én kutyámnak pl csak 1/8 adag zöldkagyló kell mert 7 kilós és ugye 60 kilós emberhez van írva az 1 szem.

Lucernapor:1 teáskanál/60kg

Almaecet:1 kk kistestű, 1 teáskanál/közepes testű

Halolaj:változó attól függ milyet veszel.1-2 kapszula/kutya

2013. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Magamat meg a körülményeimet ismerve egy full váltást nem merek így rögtön bevállalni, de majd meglátjuk, hogy alakul. Tudom, hogy így nem fog annyira kijönni a hatása, de először ki akarom próbálni, hogy mennyi helyet foglalna ez hosszú távon a minimális méretű fagyasztónkban, meg hogy egyáltalán én mennyire leszek hajlandó molyolni a kutyakajával. Néha van rá ingerem, és akkor már szeretném ésszel csinálni :)

2013. aug. 14. 17:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Én minde etetéshez adok zöldséget, ma pl cékla,sárgarépa, cukkini, ezeket lenyomom botmixerrel és összekutymolom a husival, csontos husival. Egyenlőre én is kezdő vagyok. Amit naponta kapnak Brit Care lazacolaj, Luposan zöldkagyló, almaecet, lucernapor beszerzés alatt.
2013. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Értem így érthető.Adok egy tippet.Turmixolj le több adagot a ződségekből és fagyaszd le kisebb adagokban, ugyanígy a hússal és csontos hússal, mondjuk havi adagokban így nem kell méricskélni, kinlódni minden nap hanem havi 1x mondjuk.Én már fél évre elegendőt veszek a husikból és kiporciózom egyszerre mondjuk 4 óra hossza,de megéri mert fél évig nincs molyolás.A zöldséget is leturmixolva fagyasztom le kis zacsikban,műanyag poharakban mikor miben havi 1x.
2013. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nah de jól leírtam :D.Szóval újra:Így megértem.
2013. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na hát de ez az egyik gond, hogy nincs rendes fagyasztónk, csak fagyasztós hűtő, az meg elég kicsi. Felajánlottak nemrég egy nagy fagyasztót, de annak sincs hely, két kutyával csak ilyen minimális albérletet találtunk :D
2013. aug. 14. 17:48
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, az ötlet jó mármint hogy mindent lefagyasztani. De én 80 kg összsújjú kutyánäl már nem feltétlenűl tudom megoldani. A husit kb 3-4 heti adaggal igen, zöldséget meg lepürésítem és a sima hűtö részbe rakom kb 3 napi adagot. De lehet hogy lassan veszek egy másik fagyasztó ládát :-)
2013. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na most én nem a kérdésre válaszolok, de leírnám a tapasztalataimat. Én csupán hússal és csonttal etettem a kutyáimat, néha kevertem hozzá kis zöldséget és gyümölcsöt, de nem méregettem meg gyümölcsnapoztam. A kutyák tökéletesen egészségesek, jól tápláltak voltak, Rózsit majd egy év után akkor sikerült normálisan felhizlalni. Szerintem kicsit túl van lihegve ez a BARF, mi sem számoljuk magunknak pontosan, hogy hány g fehérjét meg szénhidrátot viszünk be.
2013. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

+1-re:

Sehogy, váltottunk Preyre, egyszerűbb és mivel a kutyám nem tolerálja igazán a szénhidrátot így nekünk 1000x jobb is. Nincs az a rengeteg kiegészítő meg matekozás, nincs zöldséggel sz@rakodás, egy csomó időt (és energiát) megspórolok valamint nekünk az eredmény is látványosabb a többi féle etetéshez képest.

2013. aug. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!