Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki jár a kutyájával...

Van aki jár a kutyájával kiállításokra?

Figyelt kérdés

KI segít abban,hogy otthon miként készítsem fel a kutyám a helyes menésre,állásra...?

Mennyi időt kell vele hetente így foglalkozni?

Aki nem ér el kitűnőt az már többet nem mehet kiállításra?Vagyis nem nem lesz tenyészthető kutya?(mert azt mondták annak lehet kiskutyája majd aki a kitűnőt megkapja)


2013. aug. 14. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Tenyészszemlén kell megfelelnie ahhoz, hogy tenyészteni lehessen a kutyával. A kiállítási eredmények ezt nem befolyásolják. Nekem is van interchampion, tenyészszemlés kutyám, akinek van 1-2 'nagyon jó' eredménye is. Ez inkább bírófüggő.

Én nem foglalkozom a kiállítási felkészítéssel túl sokat, kiskoruktól kezdve, ha eszembe jut, gyakorolunk. Általában beépítem a többi feladat közé.

Keress rá youtube-on videókra, esetleg menj el egy-két kiállításra és nézd meg a fajtádat. A tenyésztők honlapjain általában szépen beállított kutyákról vannak képek, onnan is tanulhatsz.

2013. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.Azt mondták nagyon sokba van ha kiállításra akar menni valaki igaz ez?csak mert hobbi szinten szeretnék semmi komoly.vagy akkor nem szoktak ha nem szeretnék tenyészteni?
2013. aug. 14. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
ezt jól mondták, a kiállitás nagyon sokban van. először is MEOE tagság kéne. egy-egy nevezés 4-7 ezer forint körül mozog, plussz az utiköltség.
2013. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem olcsó, az biztos.

A tagság 9.000.- egy évre, a nevezés 4-8000.- itthoni kiállításra, plusz útiköltség. A kutyának kell egy felvezető póráz, ez nem nagy összeg és egyszeri kiadás és fajtától függően a kutya felkészítésére is költeni kell (sampon, fésű stb).

Szerintem menjetek el egy-két kiállításra, aztán majd meglátod. :-)

2013. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.Csak azért gondoltam mert ha már tk-s kiállítási minőségű kutyát veszek akkor talán egyszer kipróbálnánk mi is tud:)
2013. aug. 15. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!