Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztés? Mik az alapok?

Tenyésztés? Mik az alapok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon nagyon szeretem a kutyákat kicsi korom óta. Jelenleg is van 2, de nem tk-sak. :)

Későbbiekben gondolkoztam a tenyésztésen.

Valaki tudna segíteni esetleg hogy mik az alapok, mik kellenek? Tudom anyagilag elég sok, és körülbelüli árakat tudna írni valaki?

Tudom sok idő, tapasztalat és pénz kell, de valaki esetleg segítene hogy elinduljak a kis úton hogy hátha összejön?

Mennek a zöldek. :)



2013. aug. 14. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy kezdtem el törpesünöket tenyészteni, hogy felkerestem egy tenyésztőt, mondtam, hogy ilyen célra kéne majd ilyen és ilyen kölyök, és onnantól kezdve évekig minden nap beszéltünk, rengeteget tanultam tőle, mindig ott volt, ha segítség kellett, és úgy érzem, semmit nem csesztem el. Szóval én ezt az utat javaslom, nézz ki valakit, akiben megbízol, akitől tanulhatsz, és akit hajnali kettőkor is felhívhatsz, ha beparáztál valami marhaságon. Az ilyen segítség semmi mással nem pótolható :)
2013. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
járj el kiállításokra, ott ismerkedj, kérdezz
2013. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%

Először is, milyen fajtára gondolsz?

(Amúgy egyáltalán nem ajánlom, ha szereted őket, máshogy fejezd ki, nem úgy hogy az eddigi rengeteg kutya mellé még tenyésztesz, ezzel is elvenni az esélyt a már világra jött kutyáktól. Arról nem is beszélve, hogy a kutyát pénzfialásra használod.)

2013. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sünit én is tartok, igaz egyet, de van. Tenyésztővel mielőtt jött rengeteget beszéltem.

Kiállításon voltunk már, de úgy nem vagyok az a nagy dumás, utcán persze ha ismerős hoz kutyát megsimogatom, városban is láttam kölyköt, odamentem megkérdeztem meg lehet-e simogatni stb, de tenyésztő azért megint más, de köszönöm próbálkozom. :)


3-as, nem úgy gondoltam hogy évi 8-9 almot lehozni.

2-3 évente 1-1 alom, törzskönyves, szűrt kutyáknál, minőségi tápon nevelve főleg a mudi tk-san sem drága fajta nem jövedelmező, szóval nem a profitért tenyészteném őket. :)

Mudira gondoltam amúgy.

2013. aug. 14. 21:41
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
aki a kutyatenyésztésből tud profitálni, az már régen nem tenyésztő!!!! Olyan tenyésztőt kell keresned, akire bármiben , bármikor számithatsz. Egy jó tenyésztőtől sokat tudsz tanulni.
2013. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem ártana először találnod egy tenyészcélt.... amit mondasz az tizenkettő-egytucat. Nem érzek mögötte semmit. Miért, milyet, hogyan? Ezekre a kérdésekre tudsz válaszolni?
2013. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Munka, azaz terelő mudikra gondoltam. Hát hogy hogy hogyan?:) Ezt a kérdést kicsit lehetne pontosítani.

Szerintem a mudi az egyik legismeretlenebb magyar fajta, és kiváló munkakutyák, ezért jó lenne ha belföldön is híresebbek lennének és egészséges állomány lenne. Főleg hogy hazai kutyafajta.

2013. aug. 14. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal, hogy egészséges vonalú kutyákat keresel. Sajnos sok vonal epilepsziával terhelt (még ha szépek is a kutyák), és a diszplázia is megjelent a mudinál. A Fényes Mudi klubnál tudnak segíteni, milyen vonalakat érdemes elkerülnöd, ha kölyköt vásárolnál, illetve ha itt az idő, segítenek majd párt találni a kutyádhoz. Olvasd el a tenyésztési programjukat, és a honlapon sok hasznos cikket találsz a fajtáról, tenyésztésről, genetikáról, színváltozatokról. Ezek az alapok.
2013. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha terelő kutyákat akarsz akkor azokkal dolgozni kell, munka eredmények kellenek - nem úgy megy h eldöntöm h én munkára tenyésztek mudit. Munkára szerintem mindig nehezebb tenyészteni mint showra...
2013. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!