Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek a kutyusa lett már...

Valakinek a kutyusa lett már beteg az olcsó tápoktól? (Chappi, Friskies, darling. )

Figyelt kérdés

Mi mind a 4 kutyánkat Chappivel etetjük, amióta nálunk vannak. Az egyikük már 9 éves. Csak mostanában tudtam meg, hogy a magas sótartalmuk miatt vesebetegség alakulhat ki náluk emiatt.

Nem tudom, ez mennyire gyakori?

Nem sajnálnám tőlük az Orijent meg ilyeneket, de sajnos nem tudjuk megvenni.

Próbálunk majd gazdaságos alternatívát keresni.

Addig is a kérdés: mik a hosszútávú tapasztalatok a címben említett tápokkal kapcsolatban?


2009. okt. 28. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Sok kutya leéli az életét ezzekkel a tápokkal és nem látszanak betegnek,mert csak belül van olyan baj amit csak súlyos esetben látszik csak meg a kutyán pl.gyulladások vannak a szervezetben de a kutyán nem lehet észre venni stb. Az én kutyám is chappit evett régen a másik a gazdájánál és nagyon rossz állapotban került hozzám a kajája miatt.Korpás volt a bőre a szőre katasztrófa(megsimogattam egy picit és a markómban már volt egy csomó szőr)Amikor hozzám kerűlt átváltottunk az Acanára és mostmár sokkal szebb a szőre,bőre és látszik rajta hogy a kedve is jobb.Ja és 6 évesen került hozzám.Én azt ajánlom hogy váltsatok ha lehet legalább Dog Chow-ra jobb minősségű de nem olyan sokkal.És ha tehetitek akkor vegyetek hús aprólékot és adjatok nekik a táphoz(Állateledelesnél fillérekért lehet kapni,legalábbis nállunk)
2009. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy egy hónappal ezelőtt még Chappivel és Darling konzervvel etettük a kutyát, pár hete váltottunk át Acanára. 18 kg tápot 14 ezer forintért vettünk és így egyáltalán nem kerül többe a napi adagja, mintha olcsó táppal etetnénk, mert abból jóval több kell neki. Ráadásul még egészséges is.
2009. okt. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Igen,az enyém...14 éves volt :) Ez jó kor egy roti keveréknél,nem?
2009. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nem az olcsosággal van baj, hanem a minöséggel

abban az árban kaptok olyan tápot is ami legalább nem árt: lsd Dog chow, vagy a fressnapf saját márkája a Multifitt

csak egy picit utánna kell járni

2009. okt. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj h., az emberek inkább megveszik az olcsóbbat, ha van pénze, ha nincsen ( nem mindenki, de, nagyon sokan )........

Valameiknap voltam az állateledelesnél és csak kinyílt a csipám h., MARHÁ SZÁRAZ KUTYAELEDEL : 190Ft.,-

És belegondoltam, h., ebben az összegben mi is lehet benne........: Semmi, semmi, aroma, semmi + csomagolás +szállítás +ÁFA........ Akkor mi lehet benne vajon????????

2009. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából tapasztalatokra lennék kivancsi, mint az első válaszolóé.
2009. okt. 28. 10:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Viszont erről a Dog chow-ról nem tudok sokat. Hol lehet kapni? És kb milyen árban van? Köszi, ha tudtok róla mondani valamit!
2009. okt. 28. 11:06
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

kb 5000-6000 Ft 15 kg

fressiben van ... van ha van tápos a közelben

2009. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Még sosem láttam, de legközelebb célirányosan keresem majd. És ennek nincs olyan magas sótartalma, mint a Chappinek?
2009. okt. 28. 12:03
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a Tescostól megbetegedett a kutyánk. A szüleim nem akartak jó tápot veni, de kénytelenek voltak váltani, mikor az állatorvos, meg a kiállításon a bíró is megjegyezte, hogy sovány a kutya, pedig rendesen kapott enni, ráadásul folyamatosan hasmenése volt. Azóta Acanát kap és semmi baja. A Friskies már egy fokkal jobb, azt is kapta egy időben, de nem az igazi. Mondjuk inkább Friskies, mint Chappi.
2009. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!