Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Középkorú kutya tanítása, hogyan?

Középkorú kutya tanítása, hogyan?

Figyelt kérdés
van egy keverék kutyusa a családunknak. Nagyon mozgékony kutya , de semmilyen játékot nem tanítottunk neki korábban.gyakran ha meglát látom rajta hogy majd kiugrik a bőréből , jatszana csak nem tudja hogyan tegye, tegnap probáltam tanítani , de ha lehajoltam hozzá akkor azonnal bevágja a "alsóbrendű kutya" tartást , lefekszik a földre , és megadja magát. ja és az a baj hogy nem is tudom hogyan kell egy kutyát tanítani. az ül , feksziken kívül ... SEGíTSETEK

2013. aug. 15. 07:46
 1/3 A kérdező kommentje:
talkán a "megadom magam" pózzal van a legtöbb baj mivel ha csak lehajolok hozzá hogy, megmutassam mit várok el (pacsi, stb) máris ezt vágja be, gondolom mert kölyökkorában is volt másik kutyánk és ő sokáig volt legalacsonyabb rangsorba
2013. aug. 15. 08:00
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg klikkerrel tanítani. Itt vannak jó tanácsok: www.klikker.hu
2013. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mucika1997 ***** válasza:

Először is nézd meg mi motiválja(Kaja, játék)?

Én is ajánlom a klikkeres tanítás.

Pár trükk: -Pacsi: Leülteted a kutyát magad elé, megfogod óvatosan a mancsát és lassan a kezedbe emeled. Ekkor azonnal jutalom. Amikor magától a kezedbe rakja akkor azonnal mond neki, hogy pacsi,is idő mulva már magától fogja a kezedbe nyomni(parancsra is)

- marad: Ültesd le a kutyát magad elé, lépj hátra egy kicsit és ha 1-2 másodpercig ottmaradt, juti. Egyre növeld a távolságot és az időtartamot, közben mond neki, hogy marad!

- Hajol: Ha a kutyid már tud feküdni akkor nagyon egyszerű lesz megtanítani neki. Rakd a hasa alá a kezed és add ki neki a fekszik parancsot. Hamar megtanulja, hogy csak akkor kapja a jutit ha fent hagyja a fenekét a levegőben.

Itt egy vidi a saját kutyusomról Dióról, ebben láthatod, hogy kell kinéznie a hajol parancsnak:)(1:22, 1:50, 2:10-nél elég jól látszódik.)

2013. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!