Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya és lépcsőzés?

Kiskutya és lépcsőzés?

Figyelt kérdés

Panelben lakunk, a másodikon, és hamarosan érkezik hozzánk egy nagytestű kölyök. Ugye elég gyakran le kell majd vele menni egy sétára, de gondolom egy két-három hónapos kiskutyának nem szabad annyit lépcsőznie, viszont kézben sem szeretném hordozni (nem csak a mérete miatt). Mi a helyes megoldás? Mit csináljunk?

Előre is köszi



2013. aug. 15. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem lesz semmi baja,ha lépcsőzik..jó kondiban lesz
2013. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Nagytestű kutyáról van szó, szerintem sem lesz semmi baja.
2013. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

A németjuhász is nagytestű, de nem ajánlott neki a lépcsőzés. Tulajdonképpen más kutyának sem.

Több városban éltünk már, más-más állatorvoshoz jártunk, de egyikük sem ajánlotta kutyának a lépcsőzést.

Itt leírva is találtam egy véleményt:

[link]

2013. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor maradjon az ölben cipelés? Ezzel nem árthatunk? Mármint nem egészségügyi szempontból, hanem a viselkedést tekintve. Valamint, ha felnő, ezek szerint akkor is kerülni kell a rendszeres, gyakori lépcsőzést?
2013. aug. 15. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem amstaffom van lakásban. Kicsikorában felvittem, utána kezdve már nem. annyi lépcső nem árt neki amennyit felmegy meg lemegy
2013. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy 2 hónapos kutyát nem szabad utcára vinni, mert nincsenek meg hozzá az oltásai....

Egyébként ha máshogy nem lehet megoldani, kénytelen lesz a kutyus lépcsőzni.

2013. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hovarju ***** válasza:
Lift nincs?
2013. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lift az sajna nincs:(

És ötödik: mégis hogyan szoktassam szobatisztaságra, ha nem viszem le az utcára? A kutyapelenka nekem nem szimpatikus. Természetesen nem fogom megfelelő immunvédettséggel nem rendelkező kutyák közé vinni, és olyan helyre, ahol nagy az esélye a fertőzésvesélynek, de azért még egy hónapon keresztül nem tarthatom csak bent a lakásban. Ez szerintem nem tenne jót neki.

2013. aug. 16. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!