Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki első terhessége 6...

Yorki első terhessége 6 évesen. Lehetséges komplikációmentesen?

Figyelt kérdés

2,5 kg-os, egészséges, aktív, nem túltenyésztett 6 éves yorkimnak nem voltak még kölykei. Kifutottunk az időből? MIATTA szeretnénk, hogy kölykei lehessenek, nem szaporítás céljából, tehát nem minden áron! Ilyen korban lehetséges ez? Nem értek a kutyákhoz annyira, másik keverék kutyámnak nagyon jót tett, hogy anya lett, de ő fiatalabb volt.

Előre is köszi a választ.



2013. aug. 15. 16:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Miatta?! Neki nem tesz jót!
2013. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Miatta? Aztán mégis hogy jutottatok erre a csodálatos következtetésre, hogy neki kölykök kellenek?
2013. aug. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
10%
Vannak esetek mikor igenis jót tesz ha szül a kutya. Nálunk az állatorvos javasolta hormonproblémák miatt, de végül kifutottunk az időből így a kutya méhét ki is kellett venni.
2013. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

jo nagy hulye az az allatorvos is...


ivartakanitas tesz jot a kutyanak, nem a szules...a meheltavolitas meg a normalis ivartalanitas resze


kerdezo, tk es tenyesszemle nelkul, 6 evesen elletni egy kutyat szerinted mi, ha nem szaporitas?????

2013. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Normális hangnemben is válaszolhattál volna.

Nem szaporítani szeretnék, csak nem akartam megfosztani az anyaságtól őt. És eddig azért nem került rá sor, mert nagyon féltettem, és eltelt az idő. Ide is azért írtam, mert nem értek hozzájuk ilyen szinten, csak szeretem, és mivel féltem, gondoltam, nálam okosabb emberek segítenek.

2013. aug. 15. 17:20
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem ember. Neki az anyagás maximum ösztön, meg persze rengeteg nyűg. Ivartalaníttasd, azzal többet teszel érte, az egészségéért, a nyugalmáért.
2013. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Egyedül az első kommentelő írását tudom válasznak tekinteni, ebből azt szűrtem le, hogy már öreg ehhez. Neki köszönöm. Lesz..rom a törzskönyvet, meg tenyésszemlét, nem ezért van kutyám, és nem akarok ebből pénzt csinálni, mint a tenyésszamlés társaság.
2013. aug. 15. 17:23
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és csak hogy tudd: minden vemhesség veszélyes. A legtapasztaltabb, legjobb tenyésztőnél is van, hogy császározni kell a kutyát, hogy méhgyulladást kap, bármi megtörténhet. Neked még annyi hátrányod is van hozzájuk képest, hogy nem vagy tapasztalt, nem biztos, hogy időben felismered a jeleket, és akkor bizony a kutyád életével játszol. Nem éri meg, komolyan.
2013. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%
Kedves kérdező, a kutyák nem emberi agyal gondolkoznak. Ők nem keseregnek azon hogy jaj nem lett utódom, nem okoz törést az életében ha nem szűl. Az ellés viszont megviseli, lestapálja, akár 2-3 évvel is csökkentheti az életét. Növeli a daganatos betegségek kockázatát. Ha jót akarsz neki hosszú boldog életet akkor ivartalanitasd.
2013. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! azt teszem, ivartalaníttatom mert azt tudom, ha nem is értek ehhez, hogy ivartalanítás és szülés nélkül mi a vége.. Egyébként a keverék kutyusunk elllés után sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb és boldogabb kutyus lett, nagyon jót tett neki. Nem orvos, gazdija vagyok látom. Egyébként azóta ő is ivartalanítva.
2013. aug. 15. 17:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!