Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász alkalmas-e őrző...

Skót juhász alkalmas-e őrző védőnek? Pl:telephelyen, mint munkakutya, kölyökkorától képezve. ("munkatárs" egy őrnek? )

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert a kedvenc fajtám volt mindig,más fajtatisztát nem nagyon tudok elképzelni magamnak.

Ha egyáltalán nem alkalmas,akkor melyik fajta lenne az,ami hasonló a skóthoz és alkalmas ilyen jellegű munkára?

Szóval nem egy roti külselyű lapos orrú, rövidszőrű kéne.



2013. aug. 15. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem alkalmas. Ha a kedvenced akkor ennyit igazán tudhatnál róla.
2013. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,de nekem sose voltak ilyen dolgokra képezve,meg úgy semmi érdekes dologra,hobbiból tartom mert szeretem,viszont jó házőrzőknek tűnik,ezért érdekelt lehet e ilyen kutyát nevelni belőle.
2013. aug. 15. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem véletlenül azokat a fajtákat használják ilyen munkára, amelyikeket. Azok alkalmasak erre, lehet más fajtával is bohóckodni, csak nem biztos, hogy megéri. A német juhász áll talán a legközelebb hozzá, bár az is elég messzi.

Arról nem is beszélve, hogy képzelj el egy vad skt juhászt, előbb kap a betörő szívgörcsöt a röhögéstől, minthogy megijedne tőle.

2013. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
A skót nem alkalmas, de a hosszú szőrű belga juhász igen és az hasonlít is.
2013. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Abból inkább csak bizonyos egyedek, és nincs olyan, hogy hosszú szőrű belga, van tervueren meg groenandel, utóbbi megintcsak mimóza az ilyesmihez.

De azért én a kérdező helyében alaposabban körüljárnám ezt a témát, mert ha csak a külső számít, lehet, hogy meg fog lepődni a kutya mozgásigényén, meg temperamentumán.

2013. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!