Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú póráz használata, hogyan?

Hosszú póráz használata, hogyan?

Figyelt kérdés

Többször olvastam itt, hogy behíváskor engedetlenkedő kutyák számára jó módszer, ha hosszú pórázra rakjuk őket. De pontosan hogyan működik ez? Mert én kipróbáltam az 5 hónapos kutyámon, de az lett a vége, hogy a póráz (nem volt 10 méter, talán fele) mindenére rácsavarodott, és persze jött, ha hívtam, de ha levettem róla, akkor nem. Amúgy engedelmes, de a behívás még nem mindig megy.

Most akkor hogy csináljam ezt "professzionálisan"? :)



2013. aug. 15. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorolj sokat :) A hosszú póráz melós, éppen azért, hogy ne tekeredjen be a kutya, neked kell folyton a megfelelő hosszúságon tartanod, betekerni, visszaengedni, rendezni, hogy ne akadjon bele semmibe. De megéri :)

A hosszú póráz viszont csak segítség a behívás tökéletesítéséhez, de ha az alapok nincsenek rendben, akkor haláláig hosszú pórázozhatsz vele tökéletes technikával, akkor sem fog működni, ha lecsatolod róla.

2013. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt én is tapasztaltam, hogy némely kutya átváltozik hosszú pórázon, én ezért is csak ritkán, rövid időre használom. Ha már elkezdte a kamaszodást kicsit el lehet kezdeni beszabályozni, ill. bújj el előle sokszor, ha nem jön, indulj el az ellenkező irányba.
2013. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi videót. Több angol nyelvű videó is szól erről, de nem tudom értenéd-e, ezért itt egy magyarul:

http://www.youtube.com/watch?v=u4_tXiGYd_g


A kutya behívása egyébként külön oktatást igényel. Pórázvégen sosem fogja rendesen megtanulni.

2013. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!