Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador retriever jó jelző...

Labrador retriever jó jelző kutyának? A gyerek tud vele szaladgálni úgy, hogy a kutya ne menjen elé és a gyerek ne boruljon fel? Kijön a többi kutyával ha azonos neműek? Jól tűri a kiképzést versenyekre (12 éves gyerek tanítsa)?

Figyelt kérdés
Lehet házban tartani (persze kert is van)? De ha más tanítsa ránk is fog hallgatni? A gyerkőcnek sok tapasztalata van úgyhogy az miatt nem kell aggódni. (bántási módszert soha nem használt se kiskutyánál se nagynál úgyhogy most sem fog)
2013. aug. 15. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek tud vele szaladgálni úgy, hogy a kutya ne menjen elé és a gyerek ne boruljon fel?"

Tud, ha megtanítjátok rá.

"Jól tűri a kiképzést"

Ha tűrni kell, akkor az már régen rossz. Szeret tanulni, szeret dolgozni, ha jól tanítják és elég motivált.

"A gyerkőcnek sok tapasztalata van"

Nincs. Nem élt annyit, hogy lehessen neki.

"De ha más tanítsa ránk is fog hallgatni? "

Annak nincs sok köze a tanításhoz. Ha van tekintélyed, és a kutya tudja, hogy neked is dolgozni kell, mert megmutattad neki, akkor nem lesz gáz.

2013. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyerek dogbermannal is dolgozott én kevesebbet értek hozzá mint ő.
2013. aug. 15. 21:54
 3/10 A kérdező kommentje:
A "tűrést,, úgy értettem hogy nem morog ha erősebb hangnemmel szólnak rá ?
2013. aug. 15. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha rendesen megnevelitek, nem. De egy tökösebb kutya simán lenyom egy 12 éves gyereket, akár többet tud nálad, akár nem, főleg, ha rábízzátok a nevelést.
2013. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi neveljük a családdal a gyerek csak tanítsa pl.: ül,fekszik,pitiz... ilyenek
2013. aug. 15. 22:27
 6/10 anonim ***** válasza:
úristen.... :) ne legyen kutyátok :)
2013. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Tud jelezni de nem harap, figyelmes a gyerekekkel, más kutyákkal nem domináns, ,,tűri,, ha gyerekkel van azt imádja ha nem bántsa és finom hangnemben közli vele azt amit akar nagyon engedelmes kutyus, lehet házban tartani de vagy alomra szoktatod vagy naponta legalább 3-szor kiviszed sétálni, csak a tekintélyen múlik. Lehet, hogy tapasztalata van de mindenképp legyetek ott amikor tanítsa.
2013. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod sokat segített :)
2013. aug. 16. 10:55
 9/10 anonim válasza:
Szívesen!
2013. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Labrador nagyon szereti a gyerekeket és szerintem egy 12 éves gyerek már könnyedén tudhatja tanítgatni. Mondjuk a miénk kiskorában elég rossz volt (felugrált a vendékekre), de ahogy egyre nagyobb lesz a Labi kezd lenyugodni. A mi kutyusunk már 3 éves és valami tünemény. Nagyon nyugodt, komolyan mondom ha 2 kisgyereket leültetnénk mellé és azok elkezdenék őt gyömöszölni meg a fülét huzogatni ugyanolyan nyugodtan ott ülne, mint azelőtt. Szerintem jobb ha kint van az állandó helye, ha nem akarod hogy minden tiszta kutyaszőr legyen. :)

Remélem tudtam segíteni!

2013. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!