Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador retriever vélemények?...

Labrador retriever vélemények? Tartási nehézségek?

Figyelt kérdés
Kérem csak az írjon akinek már volt ilyen fajta kutyája!
2013. aug. 16. 10:14
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ma mennénk megnézni sok kis kölyök labradort. Hogy tudnám kideríteni a belső tulajdonságait és honnan veszem észre ha nem fajtiszta ?
2013. aug. 16. 10:18
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Nekem labradorom van.Nagyon barátságos kutya.Sok mozgás igénye van a labradornak.Az én labradorom fajtiszta,bár keveréknek néz ki.Törzskönyv?
2013. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
nekem labradorom van :) én imádom, agyon jó természetű kutya. tartani nem nehéz, nekünk kint alszik, napközben bejöhet. a kiskutyákból én úgy választottam, hogy az enyém volt az egyetlen, amelyik odajött hozzám, folyamatosan csóválta az egész hátsóját, nem csak a farkát. ebből láttuk a természetét, bátor, kíváncsi. a többi nem kíváncsiskodott, sőt, elbújt. nem tudom mire gondolsz még, ha szeretnél valamit kérdezni róluk írj kérdezz nyugodtan :)
2013. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Egy kölyök labradoron nem látszik hogy fajtiszta,vagy nem.
2013. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért szerettem volna megtudni, hogy fajtiszta-e mert már volt olyan hogy fajtisztának mondták és kijöttek szakértők és azt mondták hogy keverék.
2013. aug. 16. 10:39
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Onnan veszed észre, hogy nem fajtatiszta, hogy nincs törzskönyve. Jó tenyésztő meg segít neked eldönteni, hogy ez a fajta jó-e neked egyáltalán, elmondja, hogy mik a fajta jellegzetességei, segít a kölykök jellemét illetően is. A szaporító csak bólogat, mint a kínaiak, hogy pontjó, pontjó, mert neki mindegy, csak vidd el.
2013. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Rengeteg a csípőgonddal küszködő labrador. Csak egészségügyileg szűrt, tenyészthető felmenőkkel rendelkező kiskutyát vegyél (ami persze törzskönyvet is jelent). Ellenkező esetben inged-gatyád is rámegy a kezelésre, a kutya pedig egy életen át szenvedni fog. Jól gondold meg!
2013. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon gyanús az is,ha olcsó a kutya.0-tól 50 ezerig nem kapsz fajtatiszta kutyát.Ilyenkor szokták bevetni azt a trükköt,hogy 30 ezerért viheted ha nem kérsz törzskönyvet.Ha kérnél törzskönyvet,akkor már 80 ezer.Ennek se dőljetek be,egy törzskönyv összesen 5500 Ft-ba kerül,aki ekkora különbséggel adná,annak nincs törzskönyve.


Egy törzskönyves labrador 80-90 ezer Ft-tól kezdődik és nagyon gondosan rendesen vannak tartva.Minőségi tápon nevelve (NEM friskies meg pedigree,hanem Eukanuba,Acana,Brit..stb) a szülők is rendben vannak,ők is törzskönyvesek és egészségügyi szűrésekkel rendelkeznek.Ami garantálja,hogy a kölyköknek sincs semmilyen örökölt betegsége.


Ja még egy szempont.SZERZŐDÉST írtok az igazi tenyésztővel,még a szaporító csak örül,hogy megszabadul a kutyától.

2013. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Jázi&Csenge ***** válasza:
91%

Egy jó tenyésztő kedves lesz veled, minden felmerülő kérdésedre válaszol, szívesen mesél a hobbijáról, érdeklődik a kutyás tapasztalataidról, hogy miért nézted ki ezt a fajtát, milyen céljaid vannak a kölyökkel, milyen környéken élsz, van-e ott kutyaiskola, sétáltató hely, stb., megbizonyosodik arról, hogy a kölyök jó helyre fog kerülni. Ha valami miatt arra a következtetésre jut, hogy nem vagy megfelelő gazdijelölt, akkor vissza is utasíthatja a vételi szándékot, hiszen számára a kölyök érdekei a legfontosabbak. A kutyái ránézésre is egészségesek, ápoltak, vidámak, aktívak, barátságosak, a tenyésztő kifogástalan körülmények között tartja, minőségi táppal eteti őket. A kölyköknek is ugyanilyeneknek kell lenniük, természetesen a korukhoz viszonyítva. Amikor már annyi idősek, át kell esniük az első féregtelenítésen, és meg kell kapniuk az első oltásaikat, a tenyésztőnek ezt tudni kell igazolni.

Nézz utána a szülőknek is, ideális esetben van tenyészszemléjük, törzskönyvük, kiállítási eredményeik, egészségügyi szűréseik.

2013. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!
2013. aug. 16. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!